Płyn do mycia felg, czyli dokładne mycie samochodu

  • 11.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Płyn do mycia felg, czyli dokładne mycie samochodu
Większość kierowców mycie samochodu traktuje „po macoszemu”. Jeżeli jednak dla ciebie jest to coś więcej, powinieneś wiedzieć, jaki sprzęt warto mieć w garażu. Z tego tekstu dowiesz się, jaki płyn do mycia felg i inne profesjonalne kosmetyki samochodowe wybrać.

Samochód jak z salonu, czyli auto detailing

O niektórych samochodach mówi się, że wyglądają, jakby dopiero co opuściły mury fabryki. Lakier gładki i lśniący niczym sztabka złota, felgi czarne jak smoła, szyby czyste i bez jednego zacieku. Kto z nas nie marzy o aucie w takim stanie? I wcale nie musimy wydawać kilkudziesięciu tysięcy złotych na fabrycznie nowy samochód. Wystarczy tylko dowiedzieć się czym jest auto detailing i w niego zainwestować. Mówiąc w dużym skrócie, auto detailing polega na pielęgnacji i kosmetyce samochodu zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Można to działanie zlecić profesjonalistom albo samemu spróbować swoich sił. Do tego jednak potrzebne będą profesjonalne kosmetyki samochodowe.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe – jakie konkretnie?

Auto detailing w domu to nie taka łatwa sztuka, jednak nie niemożliwa. Potrzebujesz jedynie profesjonalnych kosmetyków samochodowych, przestrzeni oraz wolnego czasu. Używanie narzędzi do auto detailingu wymaga od ciebie również dokładności, bowiem źle nałożony specyfik może nie dać oczekiwanych rezultatów. Najlepsze profesjonalne kosmetyki samochodowe sprawdź w tym miejscu. Przede wszystkim potrzebny będzie dobry szampon samochodowy, który usunie brud z lakieru oraz szyb oraz wosk lub inna pasta, przy użyciu której sprawisz, że auto będzie błyszczeć. Jednak to nie jedyne profesjonalne kosmetyki samochodowe, jakie będą ci potrzebne. Pamiętaj, że samochód to również koła, więc warto zatroszczyć się również o opony oraz felgi.

Płyn do mycia felg – potrzebny?

Możesz uważać, że płyn do mycia felg jest zbędnym środkiem w twoim garażu. Oczywiście, ale tylko wtedy, gdy wystarczy ci zwykłe mycie na myjni bezdotykowej. W auto detailingu każdy element jest równie istotny, więc musisz o niego zadbać. Dlatego sprawdź pod tym linkiem jakie właściwości ma płyn do mycia felg. Czym się one od siebie różnią? Pierwszym czynnikiem jest cena. Możemy kupić płyn do mycia felg za kilkanaście, ale i kilkadziesiąt złotych. Niektóre z płynów nadają się jedynie do felg stalowych lub aluminiowych, inne zaś są uniwersalne. Warto również zwrócić uwagę czy nasz środek do czyszczenia felg nadaje się również do kołpaków. No i najważniejsze, o czym trzeba pamiętać – zawsze stosować się do instrukcji użytkowania, bowiem w przeciwnym razie możemy zniszczyć sobie felgę.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: