5 mocnych argumentów na to, dlaczego powinieneś zainwestować w męskie spodenki moro

  • 03.08.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
5 mocnych argumentów na to, dlaczego powinieneś zainwestować w męskie…
Wzór moro do mody męskiej wkroczył prosto z wojska. Militarny styl szybko stał się popularny wśród mężczyzn, a wkrótce i wśród kobiet. W modzie jednak spełnia funkcję wprost przeciwną do powodu, dla którego został stworzony dla wojska — zamiast kamuflować, ma wyróżniać. Jeden element pozostał nadal kluczowy — funkcjonalność.

 

 

Wojskowe męskie spodenki moro — wzór pasujący niemal do wszystkiego

 

Wzór moro pasuje do wielu stylizacji — nie tylko tych w stylu wojskowym w kolorach zieleni i khaki, ale i sportowych z T-shirtem i sneakersami. Czy męskie spodenki moro pasować będą do koszuli? Jak najbardziej! Spodenki moro i jednolita koszula z krótkim rękawem w kolorze pasującym do wzoru jest świetnym wyborem, jednak pamiętajmy, że nie jest to strój na oficjalne wyjścia.

 

Krótkie spodenki moro z kieszeniami — dużo miejsca do przechowywania

 

Najczęściej spotykana wersja męskich spodenek moro to krótkie spodenki bojówki — takie jak te dostępne w Denley.pl - https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Krotkie-spodenki_Moro-4150.html. Największym atutem tego rodzaju spodni są umieszczone po bokach nogawek kieszenie cargo. To ogromna zaleta, ponieważ w chłodniejszych porach do dyspozycji mamy wiele dodatkowych kieszeni np. w kurtkach, a latem pojawia się problem znany wszystkim panom — gdzie schować portfel, klucze z domu, samochodu, telefon i inne drobiazgi, które potrzebujemy mieć przy sobie? Nosząc spodnie moro z bocznymi kieszeniami cargo, problem przestaje istnieć.

 

Krótkie spodenki moro z kieszeniami cargo

 

Modne męskie spodnie moro — zawsze na topie

 

Ciężko określić, kiedy wzór moro przeniesiony został z wojska do mody. Prawdopodobnie będą to lata 80. i moda na odzież wojskową z demobilu. Do dziś kupić można oryginalne wojskowe ubrania, lecz na próżno szukać wśród nich krótkich spodni. Producenci modowi zapożyczyli jednak od wojska wzór moro zwany panterą i dzięki temu cieszyć się nim możemy wśród codziennych ubrań. W „cywilnych” sklepach znajdziemy fasony i kolory niespotykane w wojsku, a elementem wspólnym pozostaje wzór moro i kieszenie cargo.

 

Dresy męskie moro — modnie i wygodnie

 

Klasyczny wzór moro pojawia się na nietypowych dla wojska elementach odzieży — nawet na damskich sukienkach! Trudno się dziwić, że ze spodni cargo z denimu przeniósł się on także na spodenki innego rodzaju — na przykład na sportowe dresowe szorty. W tej wersji spodenek moro występuje nie tylko w klasycznym zielonym lub szarym kolorze, ale i tych mniej typowych i w wojsku niespotykanych — np. w kolorze czerwonym lub niebieskim. Odzież sportowa wyróżniać musi się szczególną wygodą, więc denim niekoniecznie zdałby egzamin w tym zakresie. Za to wzór moro — jak najbardziej.

 

Dresowe spodenki moro w klasycznym dla tego wzoru kolorze

 

Spodnie męskie moro — wędkowanie, bushcrafting, trekking

 

Męskie spodenki moro chętnie wybierane są przez panów posiadających różnego rodzaju hobby. Po odzież we wzorach moro sięgają wędkarze, myśliwi, spotkać możemy je na górskim szlaku, a także podczas leśnego biwakowania zwanego bushcraftingiem.

 

W trekkingu spodenki moro są często alternatywną wersją specjalistycznej odzieży, ale już wśród wędkarzy czy osób lubiących bushcrafting stanowią wręcz obowiązkowy dress code. Czy w tym przypadku to tylko moda? Z pewnością nie. Akurat ten rodzaj spodni wybierany jest przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność — bo gdzie, jak nie w kieszeniach nosić potencjalnie przydatne w każdej chwili nożyki, latarkę, podręczną wagę czy choćby przekąski przygotowane na nagły napad głodu?

 

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: