Uczniowie „trójki” laureatami konkursu historycznego na etapie wojewódzkim!

  • 11.05.2018, 09:32
  • red
Uczniowie „trójki” laureatami konkursu historycznego na etapie wojewódzkim! fot. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Płońsku
Śladem lat poprzednich uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. S. Wyspiańskiego w Płońsku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Trójka uczniów: Jan Grudnik, Kacper Zięba oraz Jakub Klimkowski wywalczyli tytuł laureata etapu wojewódzkiego.

To już XXIII edycja Konkursu. Uczniowie posługiwali się wiedzą dotyczącą historii oręża polskiego w latach 1887 – 1922. Zgłębiali problematykę związaną z walką Polaków o niepodległość w czasie I wojny światowej oraz odrodzeniem państwa polskiego po 123 latach niewoli, a także musieli poznać mapy historyczne, analizować teksty źródłowe oraz wykazać się logicznym myśleniem.

- Do Konkursu przygotowywali się na kółku historycznym. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu oraz w soboty. W szkolnym etapie, który odbył się w listopadzie 2017 wzięło udział 4 uczniów. Trzech spośród nich przeszło do etapu rejonowego, który miał miejsce w Ciechanowie w styczniu 2018 roku.  Chłopcy spisali się bardzo dobrze. Aby dostać się do etapu wojewódzkiego musieli otrzymać  z testu przynajmniej 80 % punktów możliwych do zdobycia.  – informuje Szkoła Podstawowa Nr 3.

Jan Grudnik z klasy VI b zajął I miejsce, tracąc tylko 1 punkt ze wszystkich możliwych do uzyskania. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się też Kacper Zięba i Jakub Klimkowski (kl. VI c ), który odbył się 5 kwietnia w SP im. Jana Pawła II w Warszawie. Ciężka praca tych uczniów pod kierunkiem nauczyciela historii i społeczeństwa – p. Grażyny Buczyńskiej przyniosła efekt. Wszyscy trzej zostali laureatami etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!

 

 

red

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe