Potrącenie pieszej w Płońsku na ul. Warszawskiej!

  • 24.02.2022, 19:20 (aktualizacja 19.03.2022, 17:11)
Potrącenie pieszej w Płońsku na ul. Warszawskiej! Fot. zdjęcie ilustracyjne
W czwartek, 24 lutego około godz. 6:30 w Płońsku na ul. Warszawskiej doszło do potrącenia pieszej przez samochód osobowy.

Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, 45-letnia płońszczanka przechodziła po przejściu dla pieszych, prowadząc rower. W kobietę uderzyło osobowe audi, kierowane przez 37-letniego mieszkańca Płońska, który jechał ul. Wyszogrodzką i skręcał w ul. Warszawską. Piesza z obrażeniami ciała (urazem ręki) została przewieziona do szpitala.

Przypominamy, że kierowcy pojazdów są obwiązani do obserwowania nie tylko przejścia, ale także jego okolicy. Ich obowiązkiem jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz zmniejszenie prędkości tak, by nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu, lub wchodzącego na przejście.

Przepisy nie zwalniają pieszych z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych.

Przejdźmy przez to razem!

Zarówno pieszy, jak i kierowca mają rzeczywisty wpływ na to, co zdarzy się na przejściu dla pieszych. Tak niewiele trzeba, by przejścia stały się bezpieczne. Wystarczy, by obie grupy piesi, jak i kierowcy zastosowali się do trzech prostych zasad. Przed przejściem:

- zwolnij

- rozejrzyj się

- przejdź/ przejedź bezpiecznie

 

INFO ZA KPP PŁOŃSK

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe