,,Ferie z Walerym”

  • 09.02.2022, 16:01 (aktualizacja 23.02.2022, 10:55)
 ,,Ferie z Walerym” Fot. zbiory SP2
Ferie w Płońsku nie muszą być nudne, nie trzeba ich spędzać w domu czy przed komputerem.

Warto, by ten czas upłynął ciekawie, w gronie rówieśników, biorąc udział w atrakcjach przygotowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 im. J.W.Jędrzejewicza w Płońsku. Zakończona wielkim sukcesem akcja „Wakacje z Walerym” ma swoją kontynuację podczas ferii zimowych. Pomimo trwającej pandemii szkoła przy udziale Urzędu Miejskiego w Płońsku zaprosiła swoich uczniów do atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego podczas ferii zimowych. To alternatywa dla tych uczniów, którzy spędzają czas w domu.

W okresie od 7 do 11 lutego uczniowie szkoły realizują program ferii zimowych przygotowany przez kadrę pedagogiczną szkoły. Zaplanowane zajęcia są połączone z realizacją programów profilaktycznych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Propozycja szkoły jest bardzo bogata: teatrzyk Kamishibai, zajęcia z decoupage, zajęcia taneczne, zajęcia plastyczne, robotyka, zumba, zajęcia na świeżym powietrzu, igrzyska sportowe, wycieczka do Płocka, a także systematyczne korzystanie z lodowiska przy MCSiR. To tylko część atrakcji przygotowanych przez szkołę.

- „Szkoła Podstawowa nr 2 im. J.W. Jędrzejewicza odpowiedziała na potrzeby rodziców i uczniów. Dla swoich uczniów przygotowała interesującą, różnorodną ofertę zajęć oraz warsztatów na czas ferii zimowych. 70 uczniów naszej szkoły pomimo pandemii, w warunkach sanitarnych korzysta z oferty szkoły. Jest to kontynuacja działań edukacyjnych, profilaktycznych i rekreacyjnych, które w wakacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. To ważna inicjatywa finansowana przez Urząd Miejski w Płońsku w trosce o najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Czas izolacji spowodowanej pandemią niestety niekorzystnie wpływa na relacje rówieśnicza, więc każda podejmowana inicjatywa jest ważna i niezbędna z punktu widzenia rozwoju społecznego najmłodszych. Nauczyciele przygotowali szereg atrakcyjnych zajęć, w których nasi uczniowie chętnie korzystają” powiedział naszej redakcji Jarosław Chyliński - dyrektor szkoły.

 

KATARZYNA  RÓLKA

FOT. ZBIORY SP2

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe