Zajęcia SI w płońskiej „Jedynce”

  • 19.11.2021, 09:16 (aktualizacja 26.11.2021, 12:12)
Zajęcia SI w płońskiej „Jedynce” Fot. zbiory SP3 Płońsk
Szkoła Podstawowa nr1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku poszerzyła ofertę zajęć specjalistycznych o Integrację Sensoryczną (Terapia SI) dzięki nowopowstałej pracowni wyposażonej w specjalistyczne pomoce, gwarantujące właściwy przebieg terapii oraz zatrudnienie odpowiedniego specjalisty - doświadczonego, certyfikowanego terapeuty mgr Martyny Piekarczyk.

Terapią objęci są uczniowie, którzy posiadają wskazania do tego rodzaju zajęć określone w opinii specjalistycznej. Zajęcia mają charakter indywidualny, gdyż program terapii dostosowany jest do potrzeb każdego ucznia.

Terapia SI prowadzona w szkole to indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń poprawiających integrację sensoryczną dziecka. Są to zajęcia, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych. Terapia integracji sensorycznej ma postać „naukowej zabawy”, w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że „kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą”. Podczas terapii nie uczy się dzieci konkretnych umiejętności, lecz poprzez oddziaływanie na zmysły wpływa się na procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności. Z kolei pożądane reakcje adaptacyjne pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego

Dzięki terapii dziecko może poprawić:     

– funkcjonowanie emocjonalne,
– uwagę i koncentrację,
– zdolności wzrokowe i słuchowe,
– sprawność w zakresie dużej i małej motoryki,
– samoświadomość i samoocenę.

Wszystkich rodziców naszych uczniów, potrzebujących wsparcia zapraszamy do kontaktu z wychowawcami klas.

 

INFO ZA SP1

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe