Spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Starosty Płońskiego

  • 06.11.2021, 14:44 (aktualizacja 13.12.2021, 11:59)
Spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Starosty Płońskiego  Fot. Katarzyna Rólka
W sobotę, 6 listopada 2021 roku na płońskim akwenie ,,Rutki” odbyły się spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Starosty Płońskiego.

Wędkarstwo spinningowe to jedna z popularnych metod łowienia ryb. Ta sportowa odmiana wędkarstwa, oprócz wędki zaopatrzonej w kołowrotek, wymaga także sztucznej przynęty w postaci tzw. woblerów czy błystek, które są imitacją różnych odmian małych rybek. Spinningowanie to aktywna technika łowienia ryb, która wymaga od wędkarzy przemieszczania się w poszukiwaniu odpowiedniego łowiska, w którym żerują ryby. Spinningowanie w prosty sposób polega  na rzucaniu przynęty i zwijaniu do siebie stosując przy tym czasami przerwy w zwijaniu podszarpywania .

Podobnie  było w sobotnich zawodach wędkarskich, w których udział wzięło 14 wędkarzy. Tym razem, tak jak w poprzednich zawodach ryby nie za bardzo były zainteresowane przynętami zawodników, nie żerowały. Żaden wędkarz nic nie złowił, więc prezes płońskiego Koła PZW w Płońsku - Jerzy Krajewski zadecydował, po konsultacji z uczestnikami zawodów wędkarskich, aby odbyło się losowanie o nagrody rzeczowe. A było, o co walczyć.

W wyniku losowania puchary i wędki otrzymali:

1 miejsce – Mieczysław Cholaś

2 miejsce – Zbigniew Zasoński

3 miejsce – Emil Śladowski

Nagrody zwycięzcom wręczał Kamil Kamiński. Po skończonych zawodach nie zabrakło wspólnego pamiątkowego zdjęcia i ciepłego obiadu.

 

KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe