Pasowanie na ucznia w płońskiej ,,Jedynce”

  • 08.10.2021, 16:08 (aktualizacja 18.10.2021, 19:46)
Pasowanie na ucznia w płońskiej ,,Jedynce” Fot. zbiory SP1 Płońsk
W piątek, 8 października br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas Ia i Ib oraz przyjęcia do społeczności szkolnej dzieci z oddziału „0”.

Na uroczystość przybyli Andrzej Pietrasik Burmistrz Miasta Płońsk, wiceprzewodnicząca szkolnej Rady Rodziców Milena Zielińska oraz rodzice pierwszaków i przedszkolaków. Rolę gospodarzy pełnili jak zwykle dyrektor Joanna Szczepańska i wicedyrektor Piotr Makówka. Wspierał ich uczeń klasy 7c - Bartłomiej Łaszczyk.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, krótkich przemówieniach dyrekcji i gości, głos zabrali bohaterowie uroczystości. Dzieci zaprezentowały część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyń: Małgorzaty Wodzyńskiej, Małgorzaty Zawadzkiej i Wioletty Jakubowskiej.

W niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania  Burmistrz dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak mieczem, ramion dzieci. Dyrektor SP1 wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i książki. Rodzice obdarowali swoje pociechy pięknymi „Medalami Pierwszoklasisty” oraz słodyczami.

Od tej chwili pierwszoklasiści i przedszkolacy stali się nowymi członkami wielkiej szkolnej rodziny.

Życzymy im, aby szkoła stała się dla nich miejscem, gdzie z radością będą przychodzić, zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania.

 

INFO I FOT ZA SP1 PŁOŃSK

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe