Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Płońsku

  • 02.09.2021, 20:04 (aktualizacja 13.09.2021, 17:45)
Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Płońsku Fot. za SP1 w Płońsku
Tradycyjnie, 1 września o godzinie 9.00 w najstarszej szkole w mieście - Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku – zabrzmiał donośnie pierwszy dzwonek głoszący koniec wakacji.

Tym razem jego dźwięk nie wywołał poczucia żalu z utraty wakacyjnej swobody, łączył się raczej z radością powrotu do kontaktów z rówieśnikami, z kolegami i koleżankami, z nauczycielami i pracownikami szkoły, tęsknotą za znanym porządkiem dnia i rytmem pracy, co było widoczne na twarzach wszystkich zgromadzonych na boisku przed budynkiem szkoły.

Podkreśliła to dyrektor szkoły – Joanna Szczepańska, mówiąc - „Cieszę się, że mogę powitać wszystkich w szkole rzeczywistej, a nie wirtualnej, że możemy pracować stacjonarnie, a nie online. Bardzo cieszymy się z możliwości bezpośredniego spotkania. Życzę nam wszystkim, aby ten stan trwał jak najdłużej, dlatego też musimy wszyscy szczególnie dbać o nasze bezpieczeństwo. Musimy pamiętać, że nowy rok szkolny to kolejny rok pracy w „reżimie sanitarnym”.

Uroczystość szkolną uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta Płońsk –  Andrzej Pietrasik, który życząc całej społeczności szkolnej dobrego roku, zwrócił uwagę na fakt, iż szkołę czeka dużo nowych wyzwań i zadań, z którymi trzeba się zmierzyć, szczególnie w sytuacji czekającego szkołę remontu. Budynek szkoły zyska nowy wizerunek dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej przyznanym miastu decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Szeroki zakres prac związanych z poprawą efektywności energetycznej budynku sprawi, że najstarsza szkoła w mieście zyska nowy, piękny wymiar. Jak powiedział Burmistrz Miasta „To szkoła z długą tradycją. To szkoła, w którą warto inwestować, bo to bardzo dobra szkoła”. 

Całej społeczności szkolnej życzymy wielu nowych, ciekawych aktywności, sukcesów - tych małych i dużych, radości z każdego szkolnego dnia oraz wytrwałości i spokojnego przejścia przez utrudnienia związane z remontem.

Drodzy uczniowie - ciekawy świat nauki stoi przed wami otworem, korzystajcie z tego w pełni!

 

Info. za SP1 Płońsk

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe