Inauguracja roku szkolnego w płońskiej ,,Trójce”

  • 02.09.2021, 14:44 (aktualizacja 13.09.2021, 17:44)
Inauguracja roku szkolnego w płońskiej ,,Trójce” Fot. zbiory SP3 Płońsk
W słoneczne przedpołudnie,1 września 2021r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny.

To wyjątkowe wydarzenie szczególnie dla pierwszoklasistów i ósmoklasistów. Ci najmłodsi przyszli do szkoły po raz pierwszy, ci starsi już w czerwcu pożegnają się ze szkołą. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną  inauguracja nowego roku szkolnego została podzielona na dwie części – klasy 0-III o godz. 9.00, klasy IV-VIII o godz. 10.00.

Dyrektor szkoły SP3 Teodozja Gorlewska w swoim przemówieniu serdecznie przywitała wszystkich zabranych. Ciepłe słowa skierowała w stronę uczniów, życząc im jak najlepszych ocen oraz owocnego odkrywania i pogłębiania swoich zainteresowań.

 -  „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie, a dla otwartych umysłów  świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi. (…) Szkoła to nie tylko mury, ale przede wszystkim społeczność, spotkanie nie na internetowych łączach, ale twarzą w twarz, patrząc sobie w oczy.” – mówiła  w swoim wystąpieniu.  Dyrektor placówki przypomniała sukcesy edukacyjne uczniów –wysokie wyniki uzyskane z Egzaminu Ósmoklasisty. Ponad to podczas uroczystości dyrektor przypomniała, że Płońska „Trójka” otrzymała ogólnopolskie,   prestiżowe wyróżnienie- Certyfikat „Edukacyjnej Doskonałości” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Jak podkreśliła „Sukces to nie przypadek, to ciężka praca, wytrwałość, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz”.

Ważnym punktem uroczystości była prezentacja książki, która została wydana z okazji 75-lecia istnienia szkoły. Publikacja ta, to zbiór najważniejszych wydarzeń związanych
z historią placówki.

W zastępstwie Burmistrza Miasta Płońsk Pana Andrzeja Pietrasika życzenia złożyła  Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej - Krystyna Marszał - Jankowska. Głos zabrali również przedstawiciele  Rady Rodziców -  Piotr Koper, Marta Golacik - Rybka oraz Proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio ks. Tomasz Markowicz.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby po wakacjach z nową energią przygotować się do kolejnych dziesięciu wspólnych miesięcy.

 

KATARZYNA  RÓLKA

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe