Akcja „Książka dla Rodaka” w SP3 zakończona

  • 20.06.2021, 20:15
Akcja „Książka dla Rodaka” w SP3 zakończona Fot. zbiory SP3 Płońsk
Uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w ramach tej akcji zebrali ponad 500 książek, które już niebawem trafią do Polaków mieszkających na Kresach.

W poniedziałek, 14 czerwca  br. zgromadzone książki zostały przekazane do magazynu „Fundacji dla Rodaka” w Olsztynie. Posegregowane utwory zasilą zbory domowych biblioteczek mieszkańców Kazachstanu, Białorusi i Ukrainy. Trafią również do domów pomocy społecznej  w Polsce. Swoją cegiełkę w tej szczytnej akcji dołożył również Burmistrz Miasta Płońsk - Andrzej Pietrasik, który przekazał na ten cel książkę pt. „Światełko w Sienkiewiczówce” z piękną dedykacją: „Rodakom i Wszystkim tym, którym język polski najbliższy jest sercu”. Wśród tytułów znalazły się również publikacje związane z patronem szkoły – Stanisławem Wyspiańskim, jak również album wydany przez szkołę z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wśród zgromadzonych książek znalazły się tytuły, zarówno  dla dzieci, jak i dla dorosłych, nie zabrakło także albumów i przewodników po Polce. Jak zapewniają koordynatorzy akcji kontakt z polską literaturą dla naszych rodaków mieszkających na Kresach jest bezcenny. Dzięki książkom będą mogli, niczym Skawiński z utworu Sienkiewicza, odbyć sentymentalną podróż do Polski – kraju swoich bliskich i przodków, jak to napisał Mickiewicz „kraju lat dziecinnych...”.

Kolejny raz wolontariusze z płońskiej  „Trójki” udowodnili, że  pomagać można na wiele sposobów. Wystarczy tylko chcieć!

 

Info. za SP3 Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe