Płoński UTW wznowił działalność

  • 14.06.2021, 11:54
Płoński UTW  wznowił działalność Fot. Natalia Skibińska
W sobotę, 12 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbył się wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku, poprowadzony przez wykładowcę Igora Pogorzelskiego.

Wykład miał miejsce w sali widowiskowo-kinowej, gdzie zachowano wszelkie względy bezpieczeństwa. Po przerwie pandemicznej seniorzy znów mieli okazję, by spotkać się w murach płońskiego Centrum Kultury.  Na widowni zgromadziła się liczna publika, a długo wyczekiwany powrót wywołał uśmiech na twarzy niejednego słuchacza.  Spotkanie otworzyła wicedyrektor Jolanta Marzęcka, podkreślała wyjątkowy charakter ponownego zgromadzenia się w okolicznościach sesji wykładowej. Następnie, prelekcję wygłosił Igor Pogorzelski - wykładowca akademicki, reżyser i operator dźwięku, a także członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Tytuł wystąpienia brzmiał: ,,Leopold Tyrmand – pierwszy bikiniarz PRL’’. Łodzianin z pełnym zaangażowaniem przedstawił słuchaczom życie polskiego pisarza, publicysty, a zarazem popularyzatora jazzu. Seniorzy z zaciekawieniem przyglądali się zdjęciom oraz filmom zamieszczonym w prezentacji. Zasłuchani studenci mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat losów autora bestsellerów. Wykładowca niejednokrotnie rozbawiał publiczność, wtrącając zabawne anegdoty o niepokornym Tyrmandzie. Prelegent swoje wystąpienie zakończył muzycznie, dając do wysłuchania fragment utworu jazzowego autorstwa Andrzeja Trzaskowskiego. Po półtora godzinnym spotkaniu zostało ono zwieńczone brawami oraz podziękowaniami w kierunku wykładowcy, który zaskarbił sobie życzliwość płońskich słuchaczy.

Po zakończonym wykładzie, ,,studenci” UTW  w wyśmienitych nastrojach udali się do bistro, by porozmawiać i nadrobić czas, kiedy nie mogli się widywać. Niektórzy wykorzystali jeszcze chwilę, żeby zadać kilka pytań zaproszonemu gościowi.

 

Natalia Skibińska.

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe