Ponad 3 mln 463 tysiące złotych z funduszy unijnych na termomodernizację szpitala w Płońsku

  • 07.05.2021, 10:32 (aktualizacja 18.05.2021, 12:50)
Ponad 3 mln 463 tysiące złotych z funduszy unijnych na termomodernizację… Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Szpital, dnia 28 kwietnia br. pozyskał 3 463 564,24 zł na projekt „Głęboka termomodernizacja energetyczna budynku szpitala w Płońsku” .

Termodernizacja  będzie dotyczyła Budynku E - gdzie mieści się Oddział Reumatologii i Rehabilitacji.

Wartość ogółem: 13 191 678,28 zł

Wydatki kwalifikowane: 4 329 455,29 zł

Wnioskowane i uzyskane dofinansowanie: 3 463 564,24 zł

Wnioskodawca: SPZZOZ w Płońsku

Jednostka Wdrażająca: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Program: RPO WM 2014-2020 4.2. Efektywność energetyczna projektów, typ projektów: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, nr RPMA.04.02.00-IP.01-14-104/20

- ,,To ważny dzień dla naszego szpitala. Przygotowujemy się do remontu budynku rehabilitacji. Z pewnością dzięki temu dofinansowaniu zwiększymy komfort pracy fizjoterapeutów, rehabilitantów i poprawimy jakość obsługi naszych pacjentów. Remont obejmie oddział rehabilitacji, reumatologii, zakład rehabilitacji i zaplecze kuchenne. Dostosujemy do wymogów pacjentów niepełnosprawnych. Wymienimy łóżka dla pacjentów i zakupimy nowoczesny sprzęt do rehabilitacji" - informuje Marcin Ozdarski dyrektor SPZZOZ w Płońsku.

- ,,Remont budynku E szpitala, który jest w opłakanym stanie technicznym i estetycznym  - oddziału rehabilitacji i reumatologii był i jest priorytetem Zarządu Powiatu Płońskiego, dlatego cieszę się, że udało się pozyskać środki unijne na termomodernizację tego budynku. Na ten remont przekażemy dodatkowo 6 mln zł pozyskane ze sprzedaży nieruchomości przy szpitalu. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pracowali przy pisaniu tego wniosku, w sposób szczególny dziękuję Pani Lilianie Kraśniewskiej, która w swoim wolnym czasie, społecznie, z potrzeby pomocy naszemu szpitalowi, napisała wniosek wraz ze studium wykonalności." - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

 

Info. za Starostwo Powiatowe

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe