Współpraca Powiatu Płońskiego z Grupą Kapitałową F.B.I.TASBUD.

  • 22.04.2021, 19:52
Współpraca Powiatu Płońskiego z Grupą Kapitałową F.B.I.TASBUD. Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W czwartek, 22 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Zarząd Powiatu Płońskiego i Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD podpisali memorandum.

Dokument jest efektem wielu spotkań roboczych i rozpoczyna wielowątkową i długoterminową współpracę z Powiatem Płońskim obejmującą m.in. plany w zakresie przeprowadzenia praktyk oraz staży krajowych, a także zagranicznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych – Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku oraz inne działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Z ramienia Zarządu Powiatu Płońskiego memorandum podpisali: Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska oraz Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński. Z ramienia Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD dokument podpisał V- ce Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD dr inż. Andrzej Czapczuk.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński,  Członek Zarządu Powiatu Płońskiego - Artur Adamski, Członek Zarządu Powiatu Płońskiego - Robert Adamski,  V- ce Prezes Zarządu Dyrektor Generalny Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD dr inż. Andrzej Czapczuk, Dyrektor do spraw administracji - Urszula Matusiak,  Dyrektor do spraw prefabrykacji - Piotr Krakowski, Specjalista ds. Marketingu & PR - Judyta Motyka,  Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Ewa Głuchowska, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku - Bożena Dzitowska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku - Agnieszka Nec, Naczelnik Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych - Paweł Dychto, osoba odpowiedzialna za kontakty z mediami z ramienia Starostwa Powiatowego w Płońsku - Katarzyna Ornarowicz.

- „Konkurencyjność, innowacyjność, zdobywanie praktycznych umiejętności i uczenie się od najlepszych to wymagania współczesnego rynku pracy oraz wyzwania zarówno dla pracodawców, jak i dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych.

Jako Zarząd Powiatu Płońskiego działamy lokalnie, ale myślimy globalnie. Dlatego jako starosta, cieszę się z perspektywy współpracy z Grupą Kapitałową F.B.I. TASBUD i dostrzegam jej potencjał. Mam nadzieję, że dzisiejsze memorandum to początek długofalowej współpracy powiatowych szkół ponadpodstawowych z partnerem, który będzie kształcił uczniów naszych szkół, zgodnie z profilem swej działalności, który inwestuje kapitał na terenie powiatu płońskiego, wspiera lokalny rynek pracy i poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu jest zaangażowany w sprawy lokalne.”

Cytat: Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego 

- „Niezwykle cieszy nas współpraca z Zarządem Powiatu Płońskiego. Grupa kapitałowa F.B.I. TASBUD w DNA ma wpisaną odpowiedzialność społeczną, a w powiecie płońskim dostrzegamy ogromny potencjał, dlatego też wybierając lokalizację dla naszej proekologicznej i innowatorskiej fabryki produkującej moduły i prefabrykaty żelbetowe i betonowe zdecydowaliśmy się właśnie na gminę Załuski, gdzie stworzyliśmy już liczne miejsca pracy.

Jako odpowiedzialna globalna Grupa o zasięgu międzynarodowym, oprócz dbania o rozwój pracowników, w naszej strategii nie może zabraknąć również zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności, dzielimy się możliwościami oraz naszym ponad 35-letnim,interdyscyplinarnym doświadczeniem.

Już w pierwszym etapie wielowątkowej i długoterminowej współpracy z Zarządem Powiatu Płońskiego planujemy przeprowadzenie praktyk zarówno krajowych jak i zagranicznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Płońsku, a dla najlepszych czekają specjalne niespodzianki. Cieszymy się, że w ramach połączenia sektorów nauki i biznesu mamy wpływ na kształtowanie nowej, młodej kadry budowlanej, a tym samym przyszłości.”

Cytat: dr inż. Andrzej M. Czapczuk V-ce PrezesGrupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD

 

Info. za Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe