Żaneta Danilewicz – kierownikiem Domu Samopomocy w Płońsku

  • 18.12.2020, 19:32 (aktualizacja 22.12.2020, 14:16)
Żaneta Danilewicz – kierownikiem Domu Samopomocy w Płońsku Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Starostwo Powiatowe w Płońsku informuje, że kierownikiem Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Dobry Dom" w Płońsku została Żaneta Danilewicz.

- ,,Nazwa drugiego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku nie jest przypadkowa. ,,Dobry dom" będzie realizował program kompleksowego wsparcia dla rodzin osób z niepełnosprawnościami i dla uczestników. Środowiskowy Dom Samopomocy będzie stanowił formę terapii i wsparcia dla uczestników, blisko miejsca zamieszkania. Środowiskowy Dom Samopomocy to ostatnie ogniwo dziennego wsparcia opieki społecznej, które umożliwia lepsze funkcjonowanie społeczne podopiecznych i zapobiega ich izolacji. Chcemy by miejsce to było przyjazną przestrzenią dla naszych podopiecznych, gdzie będą mogli rozwijać umiejętności samodzielnego życia oraz przystosowania do funkcjonowania społecznego w środowisku. W placówce będą odbywać się terapia oraz treningi funkcjonowania w codziennym życiu m.in terapii ruchowej, treningi: interpersonalne, rozwiązywania problemów i spędzania czasu wolnego. Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Dobry Dom" to po prostu dobre miejsce w naszym powiecie." - informuje Żaneta Danilewicz - kierownik placówki.

Żaneta Danilewicz - urodzona i zamieszkała w Płońsku. Z wykształcenia pedagog, profilaktyk i resocjalizator społeczny. W ostatnich pięciu latach pracowała jako asystent rodziny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płońsku. Pracując z różnymi rodzinami miała styczność z m.in. z osobami z niepełnosprawnością, także ze sprzężeniami czy osobami z zaburzeniami psychicznymi.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy ,, Dobry Dom '' w Płońsku został sfinansowany ze środków Wojewody Mazowieckiego i będzie placówką wspierającą w formie dziennego pobytu skierowaną do osób ze spektrum autyzmu lub z niepełnosprawnościami. Będzie to dom typu D, z siedmioma pełnoletnimi uczestnikami, mieszkańcami Powiatu Płońskiego w bloku przy ulicy Młodzieżowej 23 w Płońsku.

Decyzją Wojewody Mazowieckiego na podstawie umowy z dnia 21 lipca br. Powiat Płoński otrzymał środki w wysokości 519 457,75 zł z przeznaczeniem na finansowanie ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym na utworzenie nowych miejsc. Dofinansowanie pokryje 100% kosztów utworzenia i wyposażenia placówki.

 

Info. za Starostwo Powiatowe

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe