Wpadli z narkotykami!

  • 16.12.2020, 15:13 (aktualizacja 28.12.2020, 11:01)
Wpadli z narkotykami!
Policjanci z raciąskiego komisariatu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, 24 i 31-latka, posiadających przy sobie narkotyki – marihuanę i amfetaminę. Obaj zatrzymani odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Zlecone badania laboratoryjne krwi wykażą, czy kierowali będąc pod wpływem narkotyków. 24-latek poniesie również konsekwencje za załamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem nie posiadającym aktualnych badań technicznych i podawanie funkcjonariuszom fałszywych danych.

Kilka dni temu, wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu, na terenie miasta zatrzymali do kontroli osobowego seata, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. W trakcie kontroli 31-letni kierowca, mieszkaniec pow. ciechanowskiego stawał się coraz bardziej niespokojny i nerwowy. Gdy policjanci spytali się go, czy posiada przy sobie jakieś przedmioty prawnie zabronione, mężczyzna odwrócił wzrok i oświadczył, że nic takiego nie ma. Okazało się jednak, że za gumką od bielizny ukrywał foliową „strunówkę” z suszem roślinnym oraz drugą z białym proszkiem. Sam przyznał, że jest to marihuana i amfetamina, którą dzień wcześniej kupił od nieznanego mu mężczyzny. Przyznał się również do zażywania narkotyków.
Kolejna osoba, posiadająca przy sobie narkotyki, wpadła minionej nocy w ręce raciąskich stróżów prawa - patrolu w tym samym składzie. Funkcjonariusze patrolujący teren miejscowości Kraszewo-Gaczułty zwrócili uwagę na osobówkę, opla na „obcych” numerach rejestracyjnych. Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca, młody mężczyzna stwierdził, że nie ma przy sobie dowodu osobistego. Podane przez niego dane policjanci sprawdzili w systemach i okazało się, że są one fałszywe. W czasie kontroli osobistej, w tylnej kieszeni spodni, policjanci znaleźli portfel z dokumentami, a w kieszeni kurtki foliową torebkę z suszem roślinnym i plastikową kulkę z białym proszkiem. Również w tym przypadku okazało się, że znalezione przez funkcjonariuszy środki to marihuana i amfetamina. 24-latek, mieszkaniec pow. sierpeckiego przyznał, że narkotyki zażywał dzień wcześniej. Dodatkowo w czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych policjanci ustalili, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2022 roku, a auto którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych. Dlatego mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu.
Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 31-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 24-latek, w związku z wprowadzaniem policjantów w błąd co do swojej tożsamości został ukarany 500 zł mandatem karnym. Wkrótce odpowie za posiadanie narkotyków i niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Laboratoryjne badanie krwi wykażą czy zatrzymani mężczyźni kierowali pojazdami będąc pod wpływem zakazanych środków.


Info. za  podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

                    

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe