Konsultacje społeczne w Starostwie Powiatowym

  • 21.10.2020, 09:08 (aktualizacja 21.10.2020, 21:32)
Konsultacje społeczne w Starostwie Powiatowym Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W dniach 8 i 13 października br. odbyły się w Starostwie Powiatowym w Płońsku otwarte spotkania konsultacyjne dot. Projektu Programu Współpracy Powiatu Płońskiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2021 rok. Konsultacje trwały od 28 września 2020 do 19 października 2020 roku.

W spotkaniach uczestniczyło 33 osoby w tym m.in. przedstawiciele następujących organizacji: TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Płońsku, Stowarzyszenie Spadochron, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych ,,Bądźmy Razem" w Płońsku, Stowarzyszenie Płońscy Patrioci, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic, Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze, Płońska Akademia Futbolu, Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, MKS BANK BS Płońsk,  Klub Sportowy ,,Maksymilian”, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Płońsku, Jednostka Strzelecka 1863 Unieck, Pływacki Uczniowski Klub Sportowy w Płońsku, Fundacja OPSON.
Spotkanie prowadziła Katarzyna Ornarowicz odpowiedzialna z ramienia Starostwa Powiatowego w Płońsku za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Uczestnicy mieli okazję posłuchać wystąpień Anny Czyżewskiej z Federacji Mazowia i Doroty Macioch - Kowalskiej z Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, za zaprezentowanie możliwości i form współpracy z organizacjami pozarządowymi.

- ,, Dziękujemy za zaangażowanie i obecność wszystkim uczestnikom konsultacji. Współpraca z organizacjami pozarządowymi ma dla Powiatu Płońskiego szczególne znaczenie. Cieszymy się z pozytywnej oceny realizacji programu współpracy i działań prowadzonych w 2019 roku. Staramy się wychodzić naprzeciw organizacjom i ich potrzebom, słuchamy uwag i sugestii. Organizujemy szkolenia, wizyty studyjne, informujemy o grantach. Ważne dla nas jest sieciowanie organizacji na terenie powiatu płońskiego, ale też pokazywanie im szerszego kontekstu ich  działania np. poprzez udział w Mazowieckim Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie czy poprzez współpracę z organizacjami parasolowymi takimi jak MOWES, Federacja Mazowia czy Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze.” – informuje Katarzyna Ornarowicz.

Projekt programu jest dostępny na stronie internetowej powiatu:w zakładce organizacje pozarządowe, wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w Starostwie oraz umieszczony w BIP-ie Powiatu w zakładkach: Organizacje pozarządowe i Konsultacje społeczne. Został również  przesłany w formie elektronicznej podmiotom, które udostępniły swój adres poczty elektronicznej.

 

Info. za Starostwo Powiatowe w Płońsku

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe