Warsztatowe spotkania z Instytutem Badań Edukacyjnych

  • 15.09.2020, 17:48 (aktualizacja 19.09.2020, 10:28)
Warsztatowe spotkania z Instytutem Badań Edukacyjnych Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W poniedziałek i wtorek, 14-15 września 2020r. odbyły się pierwsze warsztatowe spotkania z cyklu organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Płońsku, Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku oraz IBE Instytut Badań Edukacyjnych.

Profesjonalizacja usług doradczych w szkołach placówkach to ważny aspekt edukacji zawodowej. Dlatego z inicjatywy Elżbiety Wiśniewskiej- Starosty Powiatu Płońskiego oraz dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy- Agnieszki Nec, powstał pomysł pracy nad tym obszarem z udziałem trenerów z Instytutu Badań Edukacyjnych.

Pierwsze szkolenia skierowane były dla przedstawicieli placówek: oświatowych m.in. dyrektorów szkół powiatowych, dyrektora oraz kadry Centrum Kształcenia Zawodowego, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Płońsku, nauczycieli, pedagogów szkolnych, doradców zawodowych z terenu powiatu płońskiego, właścicieli instytucji szkoleniowych.

W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Płoński- Elżbieta Wiśniewska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty- Paweł Dychto.

Prowadzącymi byli trenerzy z Instytutu Badań Edukacyjnych Agnieszka Orzechowska doradca regionalny oraz  Piotr Klata. Szkolenie prowadzone było metodami aktywnymi, dzięki czemu uczestnicy uczyli się współpracy, komunikacji i pracy w zespole. (np. przy ćwiczeniu budowania najwyższej wieży z makaronu spaghetti). Wszystko to służy jednak omówieniu kluczowych kwestii a więc Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Czym jest Zintegrowany System Kwalifikacji? To rozwiązanie mające na celu podniesienie poziomu kapitału ludzkiego w Polsce poprzez opisanie, uporządkowanie i zebranie różnych kwalifikacji w jednym rejestrze – Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji.

Zintegrowany System Kwalifikacji: określa zasady i standardy potwierdzania kwalifikacji – dzięki czemu zapewniona jest jakość kwalifikacji, ułatwia potencjalnym pracownikom poświadczanie posiadanych kompetencji – nawet jeśli nie mają wykształcenia kierunkowego, zwiększa szansę zdobycia pracy w kraju i za granicą – dzięki międzynarodowej rozpoznawalności certyfikatów, pomaga pracodawcom rozpoznać wartość pracownika i inwestować w rozwój zawodowy kadr.

Zintegrowany System Kwalifikacji to ważne narzędzie polityki uczenia się przez całe życie.

 

Info. i fot. Starostwo Powiatowe Płońsk

 

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe