Trzy pytania do Joanny Ruszkowskiej - animatora z MCK w Płońsku

  • 22.08.2020, 09:23 (aktualizacja 26.08.2020, 13:30)
Trzy pytania do Joanny Ruszkowskiej - animatora z MCK w Płońsku Fot. zbiory prywatne Joanny Ruszkowskiej
Trwająca pandemia zmieniła wszystko. A płońszczanie ,,tęsknią” do kultury. Bo to właśnie domy kultury wprowadzają młodszego czy starszego w świat sztuki, a przy tym bardzo ważna jest wspólna integracja. Jak to wszystko wygląda w obecnym czasie w płońskim Miejskim Centrum Kultury? O tym rozmawiamy z animatorem - Joanną Ruszkowską.

Extra Płońsk: Jakim  zainteresowaniem w dobie pandemii cieszą się prowadzone przez Ciebie warsztaty, zarówno dla dzieci jak i seniorów?

Joanna Ruszkowska: Covid i związane z nim ograniczenia bardzo mocno dotknęły domy kultury czy kina. Nadal nie mamy możliwości wrócić do stanu sprzed ogłoszenia pandemii. Przez długi okres czasu działaliśmy wyłącznie w sieci, udostępnialiśmy koncerty, wystawy czy prowadziliśmy wirtualne warsztaty. Wiadomo jednak, że w naszej pracy najważniejszy jest bezpośredni kontakt z uczestnikami. Tuż po „odmrożeniu” MCK dało się odczuć obawy płońszczan, odnotowaliśmy zmniejszoną ilość uczestników warsztatów czy kinomanów. Jednak już działania, które proponujemy w ramach akcji „Lato w mieście” cieszą się dużym zainteresowaniem. Na warsztaty artystyczne, wróciły zarówno dzieci jak i seniorzy. Oczywiście zajęcia nie wyglądają tak samo, obowiązujące obostrzenia utrudniają prowadzenie wielu warsztatów, np. rękodzielniczych, jednak staramy się działać tak, aby uczestnicy byli zadowoleni.

 

Extra Płońsk: Prowadzisz od jakiegoś czasu także  płońską galerię w MCK-u?

Joanna Ruszkowska: To prawda, pod koniec 2019 roku zostałam koordynatorem wystaw odbywających się w MCK Płońsk. Są to zarówno wystawy w sali wystawienniczej jak i w galerii fotograficznej na I piętrze. Jest to dla mnie nowe wyzwanie i ciekawe doświadczenie. Staram się aby wystawy były różnorodne. Zapraszam zarówno znanych, nagradzanych artystów, jak i lokalnych twórców amatorów, czy też organizuję wystawy związane z bieżącymi wydarzeniami.

 

Extra Płońsk: Czy lubisz swoją pracę jako animatora?

Joanna Ruszkowska: Mogę powiedzieć, że mam to szczęście, że uwielbiam to co robię. Od zawsze lubiłam pracować z ludźmi, a odkąd pracuję w MCK  łączę to z moją pasją jaką jest rękodzieło. Jest to praca zdecydowanie wymagająca kreatywności, cierpliwości i elastyczności,  a jednocześnie dająca wiele satysfakcji, szczególnie w obecnych czasach.

 

Dziękuję za rozmowę

ROZMAWIAŁA  KATARZYNA  RÓLKA

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe