Strzelecki Biwak Rodzinny już za nami

  • 17.08.2020, 07:45 (aktualizacja 22.08.2020, 11:55)
Strzelecki Biwak Rodzinny już  za nami Fot. Katarzyna Rólka
W ramach obchodów ,,Płońsk dla Niepodległej 1920-2020” już 16 sierpnia w godzinach popołudniowych odbył się Strzelecki Biwak Rodzinny na zielonym terenie przy MCK w Płońsku.

Jak mówi nasza historia, od stoczonej na przedpolach Warszawy w ciągu kilkunastu dni w 1920 roku wielkiej bitwy manewrowej, znanej głównie jako Bitwy Warszawskiej i określanej mianem "Cudu nad Wisłą" mija sto lat.  Kluczową rolę w bitwie spełnił manewr polskich wojsk oskrzydlający Armię Czerwoną przeprowadzony przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego. My Polacy musimy pamiętać o tych minionych, ważnych wydarzeniach, a szczególnie rocznicowych.

Niedzielne wydarzenie patriotyczne w Płońsku zostało  otwarte  przez: dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku – Marzenę Kunicką i aktora teatralnego – Macieja Gąsiorka, który jest zarazem rekonstruktorem historii.

Oczywiście nie zabrakło naszej Jednostki  Strzeleckiej 1006 Płońsk i samego ..Marszałka Piłsudskiego”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła  się  wśród najmłodszych płońszczan  gra wojskowa z 1922 roku, lecz także w programie można było obejrzeć musztrę paradną, opowieści o wymarszu ,,Pierwszej Kadrowej”, zaś  na koniec serwowana była grochówka dla wszystkich.

- ,,Strzelecki Biwak Rodzinny to przekazywanie historii w jego żywej formie poprzez gry, zabawy czy śpiewanie pieśni patriotycznych.  Tu liczy się przede wszystkim integracja pikniku, od przedszkolaka do seniora” – powiedziała naszej redakcji szefowa  płońskiego MCK-u .

Tego samego o godz. 21.00 na tarasie Miejskiego Centrum Kultury odbył się także pokaz filmu niemego ,,Cud na Wisłą” z muzyką na żywo w wykonaniu The Washing Machine.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

                        

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe