Płoński Klub ,,Senior+" znów działa

  • 22.07.2020, 10:08
Płoński Klub ,,Senior+" znów działa Fot. zbiory Klubu Senior+ w Płońsku
Klub ,,Senior+” w Płońsku wznowił ponownie swoją działalność 25 maja. W klubie obowiązuje reżim sanitarny tj. pomiar temperatury ciała przy wejściu do placówki u każdego z uczestników i dezynfekcja rąk, osłona ust i nosa (np. maseczka, przyłbica), podział seniorów na kilkuosobowe grupy o stałym składzie, rezygnacja z treningów kulinarnych oraz regularne czyszczenie i dezynfekcja powierzchni wspólnych.

Początkowo zajęcia w klubie miały charakter edukacyjny – profilaktyka, higiena i zasady bezpieczeństwa w walce z pandemią. Przywrócone zostały zajęcia z fizjoterapeutą, które wesprą odporność i kondycje seniorów. Powróciła następnie  biblioterapia, gry stolikowe, muzykoterapia. Jednak najbardziej wyczekiwane były zajęcia: wokalno-teatralne, prac ręcznych, ogrodnictwa, trening pamięci i koncentracji.

W obecnej chwili zauważalne jest, że senior z biegiem czasu zaakceptował istniejącą sytuację i z większym entuzjazmem angażuje się w życie i działalność klubu. Możemy się pochwalić, iż w czerwcu chociaż raz skorzystało z naszych usług  44 seniorów.

 

Info. za Iwona Budziszewska

Instruktor terapii zajęciowej w Klubie Senior+ w Płońsku

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe