Zakończenie roku szkolnego inne niż dotąd

  • 27.06.2020, 19:26
Zakończenie roku szkolnego inne niż dotąd Fot. zbiory SP3 Płońsk
Coś się kończy, a coś się zaczyna… Koniec roku szkolnego to czas refleksji i podsumowań, a zarazem początek długo wyczekiwanych wakacji. Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego najlepsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku zjawili się w szkole, by na zawsze zapisać się na kartach jej historii.

Dnia 25 czerwca 2020 roku odbyły się wpisy do „Złotej Księgi”.  To bardzo ważne wydarzenie. Księga stanowi pamiątkowy rejestr uczniów, którzy odznaczają się wysokimi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. W tym roku, inaczej niż zwykle, uczniowie przybyli w  maseczkach na twarzach  i z własnymi długopisami,
a uroczystość miała  kameralny charakter. Niezmienny pozostał fakt, że umieszczenie nazwiska ucznia w „Złotej Księdze” to honorem i zaszczyt. Nagrody książkowe, statuetki
i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy wykazali się przez ostatnich 10 miesięcy w różnych dziedzinach: naukowych, sportowych i wolontariackich.. Dyrektor Teodozja Gorlewska wręczyła także listy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce.

Piątek, 26 czerwca 2020 roku to data szczególna dla społeczności płońskiej „Trojki”, Tego dnia nie było uroczystego pożegnania, natomiast z zachowaniem zada sanitarnych odbyły się kameralne  spotkania z wychowami. Po zakończeniu zdalnego nauczania, wspólnych lekcjach, dyskusjach, rozwiązywaniu trudności i motywowania do działania nadszedł czas pożegnania z klasą. Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu -  zwłaszcza, gdy jest to jednocześnie czas ukończenia kolejnego etapu edukacyjnego. Ósmoklasiści, pięknie zapisali się na kartach kalendarza szkoły, zamykając część jej historii. Nie mogło zatem zabraknąć wyróżnień, gratulacji, statuetek i nagród za wyróżniającą pracę, zaangażowanie w tworzenie wizerunku szkoły i wpisu do „Złotej Księgi” . Dyrektor placówki wręczyła także listy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce. W słowach skierowanych do uczniów podkreśliła, że szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością . Honorowym gościem wydarzenia był Burmistrz  Miasta Płońska – Andrzej Pietrasik.  Życzył on wszystkim absolwentom dostania się do wymarzonej szkoły oraz przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Klimat i znaczenie wydarzeń doskonale oddają słowa patrona szkoły - Stanisława Wyspiańskiego  „Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny” .

 

KATARZYNA RÓLKA

Fot. zbiory SP3 Płońsk

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe