Pralnica i szafa suszarnicza dla płońskiej KP PSP

  • 02.06.2020, 12:12
Pralnica i szafa suszarnicza dla płońskiej KP PSP Fot. zbiory KP PSP Płońsk
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, informuje, że z dniem 15 maja br. jednostka wzbogaciła się o zestaw sprzętu, tj. pralnicę wraz z szafą suszarniczą, firmy Electrolux, z przeznaczeniem do prania, dezynfekcji, impregnacji oraz suszenia strażackich ubrań specjalnych.

Sprzęt nie związany stricte z działaniami ratowniczo-gaśniczymi jednak niezmiernie ważny i potrzebny, mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort pracy strażaka. Powyższy zestaw o wartości niespełna 58 tys. zł., jako jeden z czterech zakupionych w br. ze środków skarbu państwa przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, trafił do jednostki, decyzją bryg. Jarosława Nowosielskiego – Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego, za co składamy serdeczne podziękowanie. Pralka z suszarką może w sposób bardzo skuteczny prać i suszyć trzy komplety ubrań specjalnych na raz, co niewątpliwie przełoży się na czas trwania tego typu prac, które dotychczas na zlecenie realizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, dysponująca już wcześniej podobnym sprzętem. W przyszłości jednostka liczy na współpracę z samorządami powiatu płońskiego w zakresie możliwości okresowego prania  i konserwacji ubrań specjalnych będących na wyposażeniu jednostek OSP.

 

Info. za KP PSP Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe