Policja ostrzega, uważajcie na drogach!

  • 25.02.2020, 17:48 (aktualizacja 03.03.2020, 14:07)
Policja ostrzega, uważajcie na drogach!
Zmienne warunki pogodowe, opady deszczu powodują, że nawierzchnia dróg jest śliska. Poruszanie się po nich jest utrudnione, wymaga od kierowców większego skupienia i rozwagi, a także odpowiedniego przygotowania. Policjanci apelują o większa ostrożność! Każdego dnia na drogach naszego powiatu dochodzi do co najmniej kilku zdarzeń drogowych.

Apelujemy do kierowców o bardzo ostrożną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie ryzykownych manewrów. Wielu wypadków i kolizji można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że dopuszczalna w danym miejscu prędkość w czasie gdy pada deszcz, śnieg czy jest przymrozek, nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Ważne jest również zachowanie odpowiednich odstępów między pojazdami, gdyż na mokrej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża i łatwo stracić panowanie nad pojazdem.

Wczoraj popołudniu, w przeciągu kilku godzin na drogach pow. płońskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych. Jedno z nich, które miało miejsce po godz. 21 na krajowej 7-ce w Kroczewie, na pasie w kierunku Gdańska, wyglądało poważnie. Jak wstępnie ustalili interweniujący na miejscu policjanci, 46 letni mieszkaniec Elbląga kierujący iveco nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jego pojazd uderzył w jadącego przed nim opla, którym kierował 52-letni mieszkaniec gm. Raciąż. Następnie opel uderzył w poprzedzające go audi kierowane przez 26-latkę z gm. Czosnów (pow. nowodworski). W skutek zderzenia pojazdów iveco i opel wypadły z drogi, a audi po uderzeniu w bariery ochronne po lewej stronie, zatrzymało się na prawym pasie ruchu. Na szczęście żadna z osób uczestniczących w kolizji nie odniosła obrażeń. Sprawcę zdarzenia policjanci ukarali mandatem karnym.

Apelujemy także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Przypominamy też o noszeniu elementów odblaskowych. Kamizelka odblaskowa noszona przez pieszych i rowerzystów po zmroku sprawi, że będą bardziej widoczni dla kierowców i może im nawet uratować życie.

Policjanci ruchu drogowego przypominają, że w ubiegłym roku na drogach powiatu płońskiego zginęło 14 osób, a ponad 55 zostało rannych.

 

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska
 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe