Porządek i bezpieczeństwo!

  • 13.02.2020, 19:28
Porządek i bezpieczeństwo! Fot. UM Płońsk
Podczas czwartkowej narady, 13 lutego na temat bezpieczeństwa i porządku w mieście Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik wraz z Komendantem Straży Miejskiej w Płońsku Bogdanem Lewandowskim zaprezentowali sprawozdanie pracy Straży Miejskiej w tym zakresie.

Uzupełniająco wypowiedzi udzielili: Rafał Jerzak - kierownik Referatu Obsługi Targowisk, Elwira Konopka - kierownik Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie oraz Małgorzata Melińska - Główny Specjalista ds. Zieleni Miejskiej.

Straż Miejska systematycznie prowadzi kontrole posesji pod kątem stosowania się do tak zwanej ustawy smogowej, segregacji śmieci, szczepienia psów oraz ogólnego porządku. Wykonano ponad 5,5 tyś kontroli, co oznacza, że każdego dnia w roku przeprowadzono ich aż 15. Omówiono system monitoringu miasta i opieki nad osobami bezdomnymi.

Przedstawione zostały również zagadnienia dot. stref płatnego parkowania i czystości ulic, miejskiej zieleni oraz współpracy ze szkołami w zakresie profilaktyki uzależnień.

 

Info. UM Płońsk

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe