Ukradł paliwo na trzech stacjach benzynowych. Ujęli go czujni pracownicy i przekazali policji.

  • 19.12.2019, 15:33
Ukradł paliwo na trzech stacjach benzynowych. Ujęli go czujni pracownicy i przekazali policji.
Do 5 lat więzienia grozi 35-latkowi z gm. Zakroczym, który ukradł paliwo na trzech stacjach benzynowych. Mężczyzna został ujęty przez pracowników jednej z nich i przekazany w ręce płońskich stróżów prawa.

Kilka dni temu dyżurny płońskiej komendy w krótkim czasie otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na dwóch stacjach, mieszczących się w dwóch różnych rejonach powiatu płońskiego – gm. Płońsk i Załuski. W jednym miejscu skradzione zostało 8, a w drugim ponad 60 litrów paliwa. Jak wynikało z informacji, obu kradzieży dokonał mężczyzna poruszający się bmw, które z przodu i z tyłu miało tablice rejestracyjne o różnych wyróżnikach. Zaraz po zatankowaniu kierowca, nie płacąc, szybko odjeżdżał w nieznanym kierunku.
Niespełna godzinę później policjanci odebrali kolejne zgłoszenie o kradzieży paliwa, tym razem na stacji paliw mieszczącej się na terenie gm. Czerwińska nad Wisłą oraz ujęciu obywatelskim kierowcy bmw. Jak się okazało, w czasie tankowania kierowca bmw zwrócił na siebie uwagę pracowników stacji. Gdy jeden z nich stanął blisko przed samochodem, kierowca wszedł do budynku stacji paliw i oświadczył, że nie ma pieniędzy. Mężczyzna zaproponował, że w zastaw może dać dowód, a pieniądze przywiezie za jakiś czas. Gdy pracownicy nie zgodzili się na takie rozwiązanie, zablokowali drzwi wejściowe i wezwali policję, mężczyzna zaczął być agresywny. W międzyczasie schował do kieszeni buteleczkę z alkoholem i zapalniczkę. Jak tylko zobaczył policjantów, którzy kilka minut później byli już na miejscu podniósł do góry ręce i powiedział, że się poddaje.

Mundurowi zatrzymali ujętego 35-letniego mieszkańca gm. Zakroczym – kierowcę bmw. Nie wyczuli od niego alkoholu, ale jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem środków odurzających – pobrano od niego krew do badań. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży paliwa, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe