Oszukiwał tachograf jadąc ,,na magnesie" !

  • 12.11.2019, 19:36 (aktualizacja 26.11.2019, 15:03)
Oszukiwał tachograf jadąc ,,na magnesie" !
Policjanci płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli 47-letniego kierowcę pojazdu ciężarowego, który nie zabezpieczył właściwie przewożonego ładunku. Okazało się, że mężczyzna fałszował zapisy tachografu. Wszczęte już zostało w tej sprawie postępowanie. Inne postępowanie - administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym wszczęte zostanie wobec przewoźnika realizującego transport.

W niedzielę wieczorem jeden z patroli ruchu drogowego pełnił służbę na terenie gm. Raciąż. Na krajowej 60-ce, w Sierakowie policjanci zatrzymali do kontroli ciężarówkę przewożącą buraki. Ładunek nie był zabezpieczony w żaden sposób, dlatego też 47-letniego kierowcę pojazdu mundurowi ukarali mandatem karnym. Sprawdzając dalej dokumenty i zapis z tachografu, funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości. Według wskazań urządzenia mężczyzna w czasie kontroli odbierał odpoczynek. Okazało się, że pracę tachografu zakłóca magnes przypięty do impulsatora. Uniemożliwiał on rejestrowanie czasu jazdy, prędkości oraz przejechanych kilometrów. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami na kierowcę policjanci nałożyli mandat na kwotę 2 tys. zł.

47-letniemu kierowcy, za popełnione przestępstwo z art. 306 a k. k. dodatkowo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast wobec przewoźnika realizującego transport wkrótce wszczęte zostanie postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym.

 

Info. podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

           

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
piotr
piotr 16.11.2019, 12:07
powinni wszystkich przewozacych buraki kontrolowac i zatrzymywac bo jezdza bez plandek

Pozostałe