Komunikat Urzędu Miejskiego w Płońsku !

  • 05.11.2019, 15:07 (aktualizacja 16.11.2019, 11:27)
Komunikat Urzędu Miejskiego w Płońsku ! Fot. zbiory UM Płońsk
Prywatny inwestor wybuduje nową poczekalnię, toalety i 3 zatoki na ternie dworca PKS – realizacja porozumienia z dnia 1 października 2018 w sprawie terenu dworca PKS.

Na ostatniej sesji Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie zamiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Płońska m.in. terenów, po byłym dworcu PKS. Plan ten zakłada przeznaczenie prywatnego terenu w części o pow. ok. 2.000 m2 na tereny obsługi komunikacji - symbol 1KS. Ponadto na terenie oznaczonym symbolem 1PU przewidziana jest obsługa komunikacyjna terenu nowego dworca 1KS do ul. Zajazd.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje również wykonanie dróg dojazdowych dla autobusów, poprzez część działki inwestora oznaczoną na zamieszczonym rysunku kolorem fioletowym.

Po wejściu w życie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, inwestor zobowiązał się do wybudowania na tej działce na własny koszt poczekalni dla podróżnych o powierzchni około 50m2 z toaletami, w tym z toaletą przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz trzech zatok autobusowych. Na sesji inwestor poinformował, że chce jak najszybciej przystąpić do prac budowlanych i pokryje wszystkie koszty związane z wybudowaniem nowej infrastruktury dworcowej przy ul. Warszawskiej – poczekalni, toalet oraz trzech zatok autobusowych. Inwestor zaprezentował również zdjęcia nowego dworca PKS z Ciechanowa i stwierdził, że jest to dla niego punkt odniesienia przy projektowaniu poczekalni i zatok w Płońsku.

Do czasu pobudowania poczekalni, miasto Płońsk utrzymuje na własny koszt na terenie dawnego dworca PKS na potrzeby obsługi połączeń powiatowych i dalekobieżnych dwa zadaszone przystanki oraz toaletę. Mamy nadzieję na rychłe zakończenie tej ważnej i pilnej inwestycji.

Obecnie dokumentacja prac planistycznych znajduje się u Wojewody Mazowieckiego, który dokona w terminie 14 dni sprawdzenia jej pod względem formalno-prawnym. Uchwała w sprawie zmiany planu wchodzi w życie po upływie 14 dni od opublikowania jej w dzienniku urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Informujemy jednocześnie, że Gminie Miastu Płońsk nie przysługiwało prawo pierwokupu przedmiotowej nieruchomości, ponieważ nie zostały spełnione przesłanki, o których mowa w art. 109 ustawy o gospodarce nieruchomościami.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

 

(Czerwonym kolorem zaznaczono na rysunku obecnie istniejące ogrodzenie).

 

Filip Przedpełski- rzecznik UM w Płońsku

 

 


                                                                          

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe