,,Na pasję nigdy nie jest za późno" - spotkanie z płońską malarką w SP2

  • 03.10.2019, 07:45 (aktualizacja 03.10.2019, 07:55)
,,Na pasję nigdy nie jest za późno" -  spotkanie z płońską malarką w SP2 Fot. zbiory SP2
W środę, 2 października w naszej szkolnej bibliotece gościliśmy panią Stanisławę Rólkę – płońszczankę, z zamiłowania malarkę.

Naszego gościa serdecznie powitał i przedstawił dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku – p. Jarosław Chyliński.

Pani Stanisława Rólka opowiedziała dzieciom o swojej malarskiej pasji, którą skrywała już od lat szkolnych, jednak do tej pory nie miała odwagi jej ujawnić.

Zmieniło się to jednak pod wpływem dwóch plenerów malarskich - w Nowym Mieście i Grudusku, które miały miejsce w czerwcu b.r. - wtedy pasja rozkwitła ze zdwojoną siłą.

Pani Stanisława tworzy najchętniej w technice akrylowej, ale też i w olejnej. Dominującym tematem w twórczości malarskiej Stanisławy Rólki są polne kwiaty, które są bliskie jej sercu oraz strachy polne, ale też sięga po inne tematy. Ponadto może pochwalić się wspólnym występem na scenie gruduskiej z samym Don Vasylem, gdyż jej drugą pasją jest taniec cygański.

Przykład pani Stanisławy pokazuje, że w każdym wieku można realizować swoje marzenia i pasje.

Na spotkaniu, dzieci z zaciekawieniem słuchały i aktywnie zadawały gościowi różnorodne pytana. Pochwaliły się nawet swoimi własnymi dziełami.

W spotkaniu, zorganizowanym przez nauczycieli biblioteki szkolnej, tj.: p.M.Morawską i I.Milewską, uczestniczyła klasa 2a wraz z wychowawczynią p. I. Łukaszewską oraz nauczycielem wspomagającym -p. J.Dembicką.

 

Info. za SP2 Płońsk

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe