Rozstrzygnięcie 7. edycji Nagrody Naukowej im. Jana Jędrzejewicza

  • 30.09.2019, 19:03 (aktualizacja 10.10.2019, 11:23)
Rozstrzygnięcie 7. edycji Nagrody Naukowej im. Jana Jędrzejewicza Fot. UM Płońsk
Marek Gorlikowski został laureatem 7. edycji Nagrody im. Jana Jędrzejewicza. Za swoją książkę ,,Noblista z Nowolipek" przedstawiająca losy polskiego fizyka, laureata Pokojowej Nagrody Nobla Józefa Rotblata.

Już po raz 7. kapituła ustanowionej w 2013 roku Nagrody im. J. Jędrzejewicza - działającego w XIX wieku w Płońsku lekarza i astronoma - przyznała nagrodę dla najlepszej książki z dziedziny historii nauki. Została nią biografia Józefa Rotblata  ,,Noblista z Nowolipek" pióra Marka Gorlikowskiego - reportera i dziennikarza prasowego.

Konkurs cieszy się coraz większym powodzeniem. W tegorocznej edycji zgłoszona została rekordowa liczba książek - 19.

Wykład okolicznościowy ,,O detekcji fal grawitacyjnych" wygłosił astronom prof. dr hab. Tomasz Bulik z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

W  finale, 30 września wzięła udział praprawnuczka Jana Walerego Jędrzejewicza Justyna Gil z rodziną.

 

Info. UM Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe