Przebudowa ulicy Mazowieckiej - umowy podpisane !

  • 28.08.2019, 14:42
Przebudowa ulicy Mazowieckiej - umowy podpisane ! Fot. UM Płońsk
W środę, 28 sierpnia burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik podpisał dwie umowy związane z przebudową ulicy Mazowiecką. Pierwsza - o dofinansowanie inwestycji kwotą 4 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych i drugą z wykonawcą budowy - firmą "Wapnopol".

W ramach inwestycji przebudowana zostanie jezdnia o długości 860 m wraz z chodnikiem, powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa, rondo na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Henry'ego Forda, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz miejsca postojowe.

- ,,Jestem przekonany, że przedmiotowa inwestycja usprawni ruch w dzielnicy przemysłowej, ułatwi dostęp i poprawi komunikację” - mówił burmistrz Andrzej Pietrasik i dodał: - Chciałbym także poinformować, że Gmina Miasto Płońsk złożyła kolejne wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy ulic Piaskowej, Szczęśliwej i równoległej do Targowej, a także Szkolnej, Grunwaldzkiej, Przejazd i Pułtuskiej.

Burmistrz zwrócił też uwagę, że podjął działania zmierzające do powstania ronda łączącego drogę krajową nr 10 i ulicę Mazowiecką. A to oznaczałoby, że cała zachodnia arteria Płońska - od Mazowieckiej aż do Młodzieżowej - rozpoczynałaby się i kończyła rondami.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł Maciej Wąsik, senator Jan Maria Jackowski, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Robert Kochański - reprezentujący wojewodę mazowieckiego, wicestarosta płoński Krzysztof Wrzesiński, a także radni Rady Miejskiej na czele z przewodniczącym Henrykiem Zienkiewiczem.

Całkowita wartość "Przebudowy ulicy Mazowieckiej w Płońsku" wynosi 7 976 785,00 zł, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 3 988 392,00 zł.

 

Info UM Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe