,,Mazowsze Tour" płońskim szlakiem

  • 18.08.2019, 11:40 (aktualizacja 19.08.2019, 07:27)
,,Mazowsze Tour" płońskim szlakiem Fot. Wiesława Rusin
W piątek, 16 sierpnia przez Płońsk, ulicami: Warszawską, Plac 15 Sierpnia, Grunwaldzką i Młodzieżową przejechał mały peleton z najbardziej wytrwałymi kolarzami.

Kolarze wyruszyli z Radzymina, przemieszczając się m.in. przez takie miasta jak: Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Nasielsk czy Nowy Dwór Mazowiecki. Ostatecznym i docelowym przystankiem wyścigu kolarskiego, tego dnia, był Płock. Rowerzyści, w sumie mieli do pokonania trasę o dł. 200 km. Maraton kolarski "Mazowsze tour" o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego obejmowała jeszcze dwa kryteria uliczne: Tor Modlin (17.08) oraz Legionowo (18.08).

Wydarzenie to, jest zapowiedzią masowej kolarskiej imprezy, która będzie miała miejsce, w następnym roku, a dokładnie za rok, w setną rocznicę, triumfu Polaków nad bolszewikami.

Zdarzenie to ma na celu uwiecznić bardzo ważne dni, a mianowicie walki wojsk polskich z komunistami w 1920 roku oraz przypomnieć jedną z przełomowych bitew w historii Polski, którą jest zdecydowanie Bitwa o Warszawę nazywana "Cudem nad Wisłą". Dzięki zwycięstwu naszych rodaków w tej bitwie, Polska utrzymała swoją suwerenność.

Główna nagroda, o którą walczyli peletoniści to: samochód Skoda Citigo o wartości 40 tys. Każdy z uczestników wyścigu otrzymał pamiątkowy medal. Oprócz oczywiście pucharów, których nie może zabraknąć, zaplanowane były jeszcze nagrody finansowe.

Organizatorem imprezy jest p. Dariusz Banaszek (polski kolarz szosowy, dyrektor sportowy oraz inicjator wyścigów kolarskich) oraz Stowarzyszenie Sportowe Klub Kolarski "Panorama- Warszawa".

Patronat nad w/w wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Wiesława Rusin

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe