Płoński Klub ,,Senior+" działa aktywnie

  • 18.07.2019, 11:38 (aktualizacja 22.07.2019, 10:58)
Płoński Klub ,,Senior+" działa aktywnie Fot. zbiory Klubu ,,Senior+"
Klub Seniora z Płockiej w Płońsku funkcjonuje zaledwie kilka miesięcy, a zainteresowanie jest ogromne. Przyciąga on do siebie m.in. dlatego, że panuje tu miła atmosfera, którą tworzą sami seniorzy. Odnaleźli się tu, są sobie bliscy i wzajemnie sobie pomagają. Znaleźli zainteresowania odłożone dawno temu, takie jak: malowanie, teatr, poezja, śpiew, gimnastyka, taniec.

Wszystkie te zajęcia mają za zadanie poprawić u seniora jego nastrój, fizyczną i psychiczną kondycję, pobudzić wyobraźnię i poprawić pamięć. Uśmiech i szczęście na twarzy naszych klubowiczów świadczy o tym, że nasze ćwiczenia i zabawy odnoszą skutek.

Zajęcia plastyczne pobudzają wyobraźnię i jednocześnie pomagają wylać na papier swe odczucia i wrażenia. Seniorzy za pomocą pędzla, węgla, farb i kredek odtwarzają  piękno otaczającej nas przyrody i jednocześnie w ciszy i spokoju wypoczywają. Natomiast zajęcia twórcze są bardziej zaawansowane w pracy manualnej, gdzie tworzone są szkatułki, pudełka, ozdoby, plakaty i itd.

Nasi klubowicze również świetnie wcielali się w role postaci z bajek. Zajęcia teatralne po premierowych przedstawieniach w przedszkolach, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki takim zajęciom na nowo poczuli się potrzebni, spełnieni i gotowi do kolejnych wyzwań. Ciężką ich pracę doceniły same dzieci oklaskami i wiwatami na stojąco. Świadomość, że jest się potrzebnym, dającym komuś szczęście, dodaje naszym podopiecznym skrzydeł, siły, energii i przywraca zdrowie.

A jak jest zdrowie, jest i apetyt. A te zaspakajamy na zajęciach kulinarnych. Smakołyki, ciasta, sałatki, koktajle, kompoty pyszne jak od babci, nie sposób opisać, trzeba przyjść, doświadczyć i spróbować.

 

Iwona Budziszewska

Fot. zbiory Klubu ,,Senior+”

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe