Powiatowe przewozy pasażerskie - konferencja w płońskim Starostwie

  • 02.07.2019, 20:15
Powiatowe przewozy pasażerskie - konferencja w płońskim Starostwie Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
We wtorek, 2 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Płońsku odbyła się konferencja prasowa poświęcona powiatowym przewozom pasażerskim. Podczas spotkania zaprezentowano podpisany aneks ( z dnia 28.06.2019r.) między Powiatem Płońskim a firmą HM Trans. Wakacyjny rozkład jazdy obejmuje 13 tras przewozowych i obowiązuje od 1 lipca 2019.

Aneks do umowy w obecnym kształcie określa jasne zasady współpracy z przewoźnikiem. Powiat płoński, nie tylko organizuje transport publiczny co jest jego zadaniem ustawowym, ale też partycypuje w jego kosztach.
- ,,To ważny krok bo ustalenie stałej kwoty finansowania przewozów znacznie obniża ryzyko finansowe dla budżetu powiatu i motywuje przewoźnika do większego zaangażowania, celem wypracowania zysków z przychodów z biletów oraz refundacji od Marszałka Województwa" - podsumowała Starosta Elżbieta Wiśniewska.

Info. Starostwo Powiatowe Płońsk

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe