W czwartek akcja ,,Alkohol i narkotyki" !

  • 05.06.2019, 12:55
W czwartek akcja ,,Alkohol i narkotyki" !
W czwartek na drogach województwa mazowieckiego prowadzona będzie akcja „Alkohol i Narkotyki”. Jej głównym celem jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem narkotyków. Wzmożone działania mają również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.


Pomimo dużej liczby prowadzonych działań profilaktyczno – edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu. W roku 2018r, w okresie od stycznia do końca lipca, na terenie garnizonu mazowieckiego Policji zaistniało 1239 wypadków drogowych. W 81 wypadkach sprawcami byli kierujący którzy, znajdowali się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających.

Dlatego też w czwartek prowadzone będą działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Celem działań będzie przeprowadzenie badań jak największej liczby kierujących pojazdami, przede wszystkim z wykorzystaniem tzw. szybkich testów, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić!

WRD KWP zs. w Radomiu

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe