Dofinansowanie na wymianę pieców

  • 08.05.2019, 07:55
Dofinansowanie na wymianę pieców
Gmina Miasto Płońsk otrzymała ponad 800 tys. zł na wymianę starych pieców w 46 gospodarstwach domowych.

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przyznaniu naszemu miastu unijnego wsparcia na wymianę starych i nieefektywnych pieców na zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska i – co ważne – dla zdrowa mieszkańców.

Projektem objętych zostanie 46 gospodarstw domowych. W 22 z nich stare urządzenia grzewcze na paliwa stałe zastąpią piece gazowe, w 21 – wymienione będą nieefektywne i niekondensacyjne piece gazowe. W 2 lokalizacjach mieszkańcy zamiast kotła na węgiel, będą używać źródła ciepła spalającego biomasę, a w 1 – wykorzystają pompę ciepła.

Dodatkowo, aby osiągnąć zakładany poziom wskaźnika EP (ilość energii nieodnawialnej, jaką budynek może pozyskiwać z nieodnawialnych surowców energetycznych, czyli energii zawartej w paliwach i nośnikach takich jak węgiel, gaz czy ropa naftowa), w 5 domach istnieje potrzeba wykonania termomodernizacji. W dwóch miejscach zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej.

Wartość projektu – 1 122 686,45 zł, wartość dofinansowania – 824 049,58 zł.

W wyniku rozstrzygniętego konkursu 47 projektów uzyska w sumie 49 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej i środków krajów. Płońsk znalazł się na 25. pozycji.

Info. UM Płońsk   

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe