Płońscy strażacy stacjonują już w nowej siedzibie

  • 13.04.2019, 18:42 (aktualizacja 30.05.2019, 09:56)
Płońscy strażacy stacjonują już w nowej siedzibie Fot. Katarzyna Rólka Uroczyste przecięcie wstęgi nowej siedziby KPPSP
Sobota, 13 kwietnia na stałe wpisze się w historię płońskiej KPPSP . Tego dnia została uroczyście otwarta nowa siedziba straży przy ul. Sienkiewicza 9 w Płońsku. Marzenia o nowym obiekcie się spełniły.

Uroczystość poprzedzona była mszą św. w kościele parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Płońsku. Dalsza część programu odbyła się przed nowym obiektem o godz. 11.00. Rozpoczęła się ona odśpiewania hymnu państwowego i powitania gości.

Następnie głos zabrał gospodarz KPPSP st. brygadier – Paweł Jakubowski przybliżając historię powstania nowego obiektu, a ponadto zaznaczył w swoim przemówieniu, że ziściły się marzenia o obiekcie, który  spełniałby oczekiwania  wszystkich  pracujących  na rzecz ochrony  przeciwpożarowej powiatu płońskiego.

Kolejnym uroczystym punktem w programie było przecięcie wstęgi i otwarcie strażnicy oraz jej poświęcenie przez Mazowieckiego Kapelana Strażaków ks. kpt. Jerzego Sieńkowskiego. Natomiast  Powiatowy Kapelan Strażaków ks. kan. Jan Piotrowski na ręce strażaków przekazał obraz św. Floriana.

Obecny obiekt zapewnia warunki do pracy dla KP i JRG, a także znajduje się tu 12 miejsc garażowych dużych i 4 małe, zaplecze warsztatowo-naprawcze, pomieszczenie konserwacji sprzętu ODO, pomieszczenie sorbentów, neutralizatorów i środka gaśniczego. Wydzielona jest również część szkoleniowa na potrzeby JRG i OSP, boisko wielofunkcyjne, wspinalnia oraz ćwiczebny wewnętrzny  plac manewrowy.

Na sobotniej  uroczystości nie zabrakło mów okolicznościowych zaproszonych gości m.in. Wicemarszałka Senatu – Adama Bielana, posła do Parlamentu Europejskiego – Zbigniewa Kuźmiuka, Komendanta Głównego PSP – generała brygadiera Leszka Suskiego, Starosty Powiatu Płońskiego – Elżbiety Wiśniewskiej.

Na uroczystość przybyli także: Wiceburmistrz Płońska – Teresa Kozera,  przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego – Dariusz Żelasko wraz z radnymi, Komendanci  powiatowi  PSP sąsiednich powiatów, Wójtowie Gmin  oraz przedstawiciele różnych instytucji.

Sobota była wielką chwilą dla płońskich strażaków, gdyż nowy obiekt KPPSP pozwala w pełni realizować  nałożone na straż zadania.

 

   KATARZYNA RÓLKA

       

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe