Świątecznie w Kole Gospodyń Wiejskich w Nowym Mieście

  • 12.04.2019, 08:40 (aktualizacja 14.04.2019, 09:37)
Świątecznie w Kole Gospodyń Wiejskich w Nowym Mieście Fot. Katarzyna Rólka
Czas przed Wielkanocą to okres przygotowań świątecznych. Ale jest to też taki czas, na spotkania przedświąteczne organizowane przez stowarzyszenia, aby usiąść przy wspólnym stole i podzielić się jajkiem jak nakazuje tradycja.

Wielkanocne spotkania zasługują na szczególną oprawę, bo jest to czas w wiosennych kolorach. Przynoszą one także nowe doznania czy przeżycia. A to jest najważniejsze, aby uśmiech gościł na twarzy w przedświątecznym klimacie.

W czwartek, 11 kwietnia  w Wiejskim Ośrodku Kultury w Nowym Mieście, Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało tradycyjne ,,jajeczko”.  Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń przez przewodniczącą Koła – Alicję Chyczewską, która życzyła wszystkim zebranym pięknych, wspaniałych i cudownych świąt pełnych miłości, jak również słonecznych. Życzenia zdrowia, które jest najważniejsze w życiu każdego człowieka oraz pogody ducha przekazał  zebranym paniom Wójt Gminy Nowe Miasto- Sławomir Zalewski.

Podczas czwartkowego spotkania wszyscy zostali obdarowani także pisanką wielkanocną przez przewodniczącą Koła.

Na świątecznie udekorowanym stole w nowomiejskim WOK-u zagościło mnóstwo potraw m.in. tradycyjny żurek z białą kiełbasą i jajkiem, jajka faszerowane, polędwiczki, schab karkowy w trzech rodzajach, udka zawijane, pierożki, sałatki, tradycyjna wielkanocna baba oraz wiele ciast. Wszystkie smakołyki przyrządziła Jadwiga Tralewicz z KGW.

Ciepły klimat, unoszące się aromaty i smaki potraw wprawiły wszystkich obecnych w świąteczny nastrój.

 

  KATARZYNA RÓLKA

   

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe