IV Bieg Wiosny - Tustań 2019 już za nami !

  • 10.04.2019, 09:35 (aktualizacja 12.04.2019, 08:59)
IV Bieg Wiosny - Tustań 2019 już za nami !
W niedzielę, 7 kwietnia 2019 roku w Strzembowie (w obrębie Leśniczówki Tustań) odbył się "IV Bieg Wiosny - Tustań 2019". Śladem ubiegłego roku pogoda iście piknikowa sprawiła, że frekwencja dopisała, a doskonałe humory dopisywały wszystkim, zarówno uczestnikom zawodów jak i samym organizatorom.

Tuż przed rozpoczęciem zmagań biegowych wszystkich uczestników imprezy sportowej przywitała Pani Beata Pierścińska - Wójt Gminy Naruszewo. Zagrzewając do walki, życzyła powodzenia na trasie oraz czerpania jak najwięcej radości i przyjemności z pobytu na Tustani w gminie Naruszewo.

W imprezie wystartowało ponad 200 biegaczy z różnych stron województwa mazowieckiego i nie tylko.

Szczegółowe wyniki biegów na 2,5 km i 10 km oraz marszu NW na 5 km dostępne są na stronie internetowej Gminy Naruszewo: www.naruszewo.pl                                                                                            

                                                                              Rywalizacja na dystansie 2,5 km

Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się startem 74 zawodników na dystansie 2,5 km (wokół leśniczówki). Dokładnie o godzinie 11:10 prowadzący imprezę Pan Janusz Prokopczyk dał sygnał do startu, a niespełna kilkanaście minut później pierwsi biegacze pokonywali linię mety. Wygrał z czasem 8 min. 33 sek. Krystian Karwowski z miejscowości Kraszewo-Gaczułty, 3 sekundy za nim był Mariusz Bińczycki z Podsmardzewa, jako trzeci dobiegł Kamil Goszczyński z Płocka. Wśród kobiet triumfowała Jolanta Buks z Nowego Radzikowa (czas 11 min. 15 sek.), drugie miejsce zajęła Natalia Sękowska z Płońska, trzecie miejsce natomiast Aleksandra Szmulewicz z Czerwińska nad Wisłą.

                                                                            Rywalizacja na dystansie 10 km

Bieg główny, na dystansie 10 km, wystartował o godz. 11:40. Wzięło w nim udział 78 osób. Biegacze mieli do pokonania 2 pętle (po 5 km każda) po trudnych, leśnych ścieżkach. Na półmetku w okolicy "miasteczka biegowego" doping zapewniali kibice, a energię wspomagał punkt z wodą. Bieg wygrał (z czasem 38 min. 27 sek.) Mariusz Ciećwierz z Parlina, drugi był Jacek Cybulski z Jarocina, trzeci natomiast Mieszkaniec Gminy Naruszewo Adrian Anowski z Drochowa. Wśród kobiet najlepsza była Martyna Milewska z Małej Wsi, drugie miejsce zajęła Katarzyna Tomczuk-Kuzuka z Warszawy, trzecia była Mieszkanka Gminy Naruszewo Katarzyna Mariańska z Radzymina.

                                                                      Najlepsi Mieszkańcy Gminy Naruszewo

W klasyfikacji dodatkowej - Najlepszy Mieszkaniec Gminy Naruszewo triumfowali: na dystansie 2,5 km: Iwona Szostak ze Strzembowa oraz Przemysław Witkowski z Łazęk, zaś na dystansie 10 km: Katarzyna Mariańska z Radzymina oraz Adrian Anowski z Drochowa

                                                                 Rywalizacja w Nordic Walking na dystansie 5 km

Podczas III Biegu Wiosny wystartował również marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Wzięły w nim udział 53 osoby. "Kijkarze" wyruszyli kilka minut po biegaczach. Marsz Nordic Walking wśród kobiet wygrała Małgorzata Puszkarska z Warszawy, druga była Monika Malicka z Płońska, trzecia natomiast linię mety przekroczyła Aleksandra Musiatowicz z Warszawy. Wśród mężczyzn triumfował Marcin Radomski z Płocka, drugi był Romuald Baranowski również z Płocka, zaś na najniższym miejscu podium uplasował się Wiesław Kostecki z Nowego Dworu Mazowieckiego.

                                                                Najstarsi uczestnicy IV Biegu Wiosny - Tustań 2019

Najstarsza zawodniczka biegu Pani Jadwiga Bugajewska z Płońska oraz najstarszy zawodnik biegu Pan Jan Laskowski z Płońska za udział w "IV Biegu Wiosny - Tustań 2019" otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy zdrowia, kondycji i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

                                                                                  Dekoracja

Dekoracji najlepszych zawodników dokonali: Pani Beata Pierścińska Wójt Gminy Naruszewo, Pani Liza Jończyk Dyrektor Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach Oddział w Naruszewie, Pan Mirosław Górnicki Nadleśnictwo Płońsk oraz Pan Zbigniew Szpakiewicz Radny Rady Gminy w Naruszewie.

Zawodnicy nagrodzeni zostali pięknymi drewnianymi medalami (organizatorzy wręczali medale zawodnikom na linii mety) oraz dodatkowo najlepsi biegacze otrzymali drewniane puchary. Zarówno medale jak i puchary ufundowało Nadleśnictwo Płońsk. Nagrody rzeczowe ufundowali: Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach Oddział w Naruszewie oraz Gmina Naruszewo.

                                                              Program artystyczny w wykonaniu KERiI ze Skarszyna

Umilając oczekiwanie na oficjalne wyniki i dekorację, krótki program artystyczny zaprezentowało Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów ze Skarszyna. Członkowie Koła pod Przewodnictwem Pana Bogdana Kwiatkowskiego wykonali pieśni ludowe. Nie zabrakło także humorystycznej scenki w wykonaniu Pana Bogdana. Sołtys Skarszyna jako pierwszy dobiegł do mety. W nagrodę został nagrodzony przez Panią Wójt pucharem dla "dziarskiego dziadka" i pamiątkowym medalem.

                                                                                    Posiłek regeneracyjny

Po wysiłku fizycznym uczestnicy biegu oraz osoby im towarzyszące zostali zaproszeni na ciepły, regeneracyjny posiłek - zupę jarzynową lub żurek (do wyboru). Organizatorzy zapewnili wodę, kawę i herbatę oraz ciasteczka. Była możliwość również upieczenia kiełbaski nad ogniskiem. Obsługę cateringową zapewnili pracownicy Urzędu Gminy w Naruszewie - Monika, Ania, Milena, Marta, Wiola, Asia i Ewelina. Dziękujemy - było pysznie.

                                                                                           Podziękowania

Wójt Gminy Naruszewo dziękuje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w IV Biegu Wiosny - Tustań 2019. Serdecznie dziękujemy również wszystkim osobom, firmom i instytucjom za zaangażowanie, wsparcie i pomoc przy organizacji "IV Biegu Wiosny - Tustań 2019".

W szczególności dziękujemy: Nadleśnictwu Płońsk, Mazowieckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Łomiankach Oddział w Naruszewie, Klubowi Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku, Firmie NAŁĘCZÓW ZDRÓJ S.A. Producentowi wody mineralnej w marce Cisowianka, Perlage i Nałęczów Zdrój, opiece medycznej w składzie: Aneta Szczypińska oraz Izabela Wysocka, konferansjerowi - Januszowi Prokopczykowi, firmie Martes Sport Sp. z o.o. z Płońska, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie, Naruszewie i Strzembowie

Impreza biegowa miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wydarzenie to uważamy za bardzo udane i ideę, która jej przyświecała za wartościową i godną kontynuacji.

Wspólnym, bezinteresownym wysiłkiem ludzi można zdziałać wiele ! Serdecznie dziękujemy ! ! !

                                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                            Info. UG Naruszewo

 

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe