Wernisaż i recital w płońskiej pedagogicznej

  • 18.03.2019, 10:38 (aktualizacja 18.03.2019, 11:06)
Wernisaż i recital w płońskiej pedagogicznej
W piątek, 15 marca w płońskiej bibliotece pedagogicznej odbył się wernisaż fotografii płońszczanki Katarzyny Rólki z oprawą muzyczną Łukasza Szostka.

Punktualnie o godz. 18.00 w pedagogicznej książnicy , wernisaż  nt. ,,Piękno przyrody  i architektury w fotografii Katarzyny Rólki" otworzyła  kierownik biblioteki Renata Grabowska.

Katarzyna Rólka swoją pasję fotograficzną  rozwija od najmłodszych lat. Inspiracje do swoich prac czerpie z otaczającej przyrody, zatrzymując w kadrze krajobrazy, rzeki, kwiaty, ptaki czy też konie. Na fotografiach utrwala również architekturę polską, w tym rodzinne miasto Płońsk. Wielkie znaczenie ma dla niej przestrzeń barw, która jest podstawą i wyróżnikiem jej prac. Jak powiedziała sama artystka podczas wernisażu - ,, Znaczna część  historii  związana jest z czernią i bielą. Ale tak naprawę trudniej jest wykonać poprawną  fotografię  kolorową niż właśnie czarno-białą. Współczesna fotografia pozwala na efektowne wykorzystanie koloru w pracy fotografa. A przecież dzięki kolorowemu zdjęciu możemy poruszyć emocje odbiorcy".

Dotychczasowym osiągnięciem Katarzyny Rólki są liczne wystawy fotograficzne i zbiorowe.

Wieczór w bibliotece uatrakcyjnił muzycznym akcentem płońszczanin Łukasz Szostek. Zaprezentował on utwory Andrzeja Zauchy, Lombardu, Seweryna Krajewskiego, Jarosława Kukulskiego i Perfektu. Łukasz śpiewa od najmłodszych lat, a naukę rozpoczął w płońskiej ,,Nutce". Jak sam mówi o sobie - ,,Muzyka jest zawsze obecna w moim życiu i to ona jest jedną z największych pasji ". Obecnie kształtuje swój głos  w warszawskim studiu wokalnym.

Na zakończenie nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości.

RED.

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe