Kolejne próby oszustwa "na wnuczka"

  • 03.02.2019, 20:19
Kolejne próby oszustwa "na wnuczka"
Po raz kolejny oszuści działający popularną metodą na tzw. "wnuczka" próbowali wyłudzić pieniądze od czwórki seniorów, mieszkańców naszego powiatu. We wszystkich przypadkach do osób starszych dzwoniła kobieta podająca się za ich córkę lub siostrzenicę. Policjanci apelują do seniorów o ostrożność i niezwłoczne informowanie o tego typu telefonach.

W ostatnim czasie na terenie pow. płońskiego doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Oszuści dzwoniąc na nr telefonów stacjonarnych należących do seniorów przedstawiali im różne historie. Czasem podawali się za członków rodziny i mówili o spowodowanym przez nich wypadku drogowym oraz związanych z tym konsekwencjami, innym razem za policjantów rozpracowujących grupy oszustów. Seniorzy mieli dokonać przelewu na wskazane konto lub wypłacić pieniądze z banku i przekazać przysłanej do nich obcej osobie.
W minioną środę oszuści po raz kolejny próbowali "złowić" osoby starsze. Płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o czterech próbach wyłudzenia pieniędzy. We wszystkich przypadkach do seniorów (trzech kobiet i jednego mężczyzny), mieszkańców pow. płońskiego dzwoniła kobieta. Oszustka podawała się za siostrzenicę, córkę lub wnuczkę swojego rozmówcy. Zwracała się o pomoc i pożyczenie od 30 do 50 tys. zł. W momencie gdy seniorzy mówili, że nie posiadają takiej kwoty pieniędzy ich rozmówczyni kończyła rozmowę i się rozłączała.


Po raz kolejny apelujemy do seniorów o zachowanie ostrożności i nie podejmowanie pochopnych działań w przypadku, gdy ktoś zadzwoni podszywając się za policjanta czy członka rodziny i prosi o pieniądze. W takiej sytuacji warto skontaktować się z rodziną i sprawdzić czy osoba, która niby prosiła nas o pomoc faktycznie jej potrzebuje. W razie wątpliwości należy kontaktować się z Policją.

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe