Płońszczanie uczcili pamięć prezydenta Gdańska. Spotkanie przeciw nienawiści przed płońskim ratuszem

  • 17.01.2019, 12:01 (aktualizacja 25.01.2019, 00:53)
Płońszczanie uczcili pamięć prezydenta Gdańska.  Spotkanie  przeciw nienawiści  przed płońskim ratuszem
W środę wieczorem, 16 stycznia przed płoński ratusz przybyły tłumy ze zniczami aby przeciwstawić się przemocy i nienawiści. Uczcili pamięć i oddali hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska – Pawłowi Adamowiczowi, który został zaatakowany przez nożownika na finale WOŚP, a w poniedziałek zmarł.

W środowy wieczór, punktualnie o godz. 19.00  około pół tysiąca osób ze zniczami zgromadziło  się przed płońskim Urzędem Miasta. Na znak solidarności, aby  wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy i nienawiści,  przybyli wszyscy samorządowcy z miasta Płońska oraz powiatu płońskiego.

Burmistrz Płońska- Andrzej Pietrasik w swojej mowie nawiązał, że Płońsk gromkim głosem mówi  dość przemocy, podziałom, kłótniom, awanturom, którymi żywi się nienawiść i rośnie na takim właśnie polu i prowadzi do zbrodni, która miała miejsce w Gdańsku  na prezydencie Pawle Adamowiczu.

Następnie wszyscy w milczeniu  przeszli ulicą Płocką ze zniczami gdzie je zapalili pod pomnikiem patrona miasta św. Michała Archanioła w kształcie serca przy muzyce Czesława Niemena ,,Dziwny jest ten świat”. Płońszczanie  tym gestem zjednoczyli się wspólnie i uczcili pamięć  53- letniego gdańszczanina, samorządowca, człowieka, który miał rodzinę, a  tragicznie zginął z rąk nożownika. Został wielki ból.

TEKST I FOT. KATARZYNA RÓLKA.

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe