Łukasz Szostek na gościnnych występach w Muzeum Pozytywizmu

  • 24.12.2018, 12:52 (aktualizacja 15.01.2019, 21:43)
  • Tekst i fot. Katarzyna Rólka
Łukasz Szostek na gościnnych występach w Muzeum Pozytywizmu
Czas przedświąteczny i święta to taki czas kiedy rozbrzmiewają kolędy i pastorałki. W Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie z koncertem kolęd zaprezentował się płońszczanin – Łukasz Szostek.

Kolędy to prawdziwe perełki na ten magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.  Są niezwykle cenione przez Polaków. Lubimy ich słuchać oraz wspólnie śpiewać.

W czwartek, 20 grudnia w Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie  odbył się koncert kolęd w wykonaniu  Łukasza Szostka z Płońska. Otworzył go kustosz i zarazem kierownik Muzeum Pozytywizmu – Jarosław Wałaszyk, przedstawiając płońskiego muzyka. Płońszczanin zaprezentował sześć kolęd i dwa utwory świąteczne: ,,Kolędę dwóch serc” – polską wersję oryginału Georga Michaela oraz ,,Dzień jeden w roku” z repertuaru Czerwonych Gitar. 

Choć Łukasz Szostek zdobył wykształcenie medyczne, jego wielką pasją jest muzyka. Od najmłodszych lat kształtował swój głos w płońskiej ,,Nutce”, a obecnie uczy się nowych technik w warszawskim studio wokalnym. Od pewnego czasu pisze też własne teksty.

W rozmowie z nami Łukasz powiedział: - ,,Występ w Muzeum Pozytywizmu był dla mnie kolejnym cennym doświadczeniem, a każde doświadczenie jest innym przeżyciem. Widzowie dopisali, licznie dotarli na planowany koncert. Była to kolejna okazja, aby móc pokazać się szerszej publiczności oraz dotrzeć do nowych odbiorców. To pewnego rodzaju wyzwanie, kiedy trzeba  poprowadzić własny koncert świąteczny. Cieszę się, że dostałem możliwość zaprezentowania się i dziękuję za ciepłe słowa”.

Uroczysty koncert spotkał się z aplauzem zebranej publiczności, który wprowadził w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Ponadto był on uatrakcyjnieniem otwarcia wystawy pt. ,,Boże Narodzenie- tradycja i współczesność”. Przedstawiała ona rękodzielnicze ozdoby choinkowe wykonane przez Małgorzatę Ruszczyńską, Małgorzatę Chodubską i Joannę Kulikowską.

Po koncercie na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Jak można zauważyć, w Płońsku odkrywanych jest coraz więcej muzycznych talentów.

Organizatorem koncertu kolęd oraz wystawy było Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, oddział w Gołotczyźnie.

 

 

 

 

 

Tekst i fot. Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe