Pijany uciekał przed policja. Odpowie za znieważenie funkcjonariuszy

  • 12.12.2018, 14:20 (aktualizacja 13.12.2018, 14:32)
Pijany uciekał przed policja. Odpowie za znieważenie funkcjonariuszy fot. KPP PŁOŃSK
We wtorek, 11 grudnia około godziny 9.00 Dyżurny KPP w Płońsku otrzymał informację, że w miejscowości Bolęcin kierowca BMW 3 będący prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, wjechał do przydrożnego rowu.

Dyżurny skierował na miejsce zdarzenia patrol, który potwierdził, że mogło być takie zdarzenie, gdyż widoczne są ślady w rowie, oraz ślady świadczące o tym, że pojazd wyjechał i skierował się w stronę  Jońca. Policjanci podjęli działania i Królewie odnaleźli ten pojazd. Kierowca BMW na widok radiowozu zaczął nagle przyspieszać. Nie reagował na dawane sygnały do zatrzymania się zarówno tarczą,  jak i przy wykorzystaniu sygnałów dźwiękowych tylko kontynuował  ucieczkę przed radiowozem. Policjanci jechali i widzieli, że kierowca nie panuje nad autem stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. W miejscowości Krajęczyn kierujący tym pojazdem wpadł w poślizg, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci natychmiast podbiegli do pojazdu, sprawdzili stanu zdrowia kierowcy i zatrzymali go. Mężczyzna po wyjściu z samochodu był bardzo agresywny w stosunku do policjantów, znieważał ich słowami wulgarnymi
i twierdził, że „nigdzie z nimi nie pojedzie”. 

Jak się później okazało, kierujący tym pojazdem, 26-letni mieszkaniec Ciechanowa  nie  posiadał uprawnień do kierowania a w organizmie miał ponad 1,1 promila alkoholu. Krzepki kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie, a uszkodzony pojazd zabezpieczony  na parkingu strzeżonym na jego koszt. Za takie zachowanie będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy Policji.

Czynności w tej sprawie wykonują płońscy kryminalni.

 

 

 

 

 

 

__2
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe