Policja zatrzymała sprawców napadu na 45-latka!

  • 23.11.2018, 14:18
Policja zatrzymała sprawców napadu na 45-latka!
Dzięki szybkiej reakcji i ustaleniom płońskich kryminalnych dwóch młodych mężczyzn, którzy napadli na 45-latka zostało zatrzymanych. 22 i 24-latkowi grozi nawet 12 lat wiezienia. Decyzja sądu już trafili za kratki na najbliższe 3 miesiące.

W miniony wtorek rano w lesie w Skarżynie napadnięty został 45-letni mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że dwaj sprawcy przewrócili go, kopali i grozili mu, a następnie zabrali telefon komórkowy i pieniądze. Wcześniej razem spożywali alkohol. Pokrzywdzonemu na szczęście udało się uciec na pobliską posesję i zawiadomić Policję.

Płońscy kryminalni, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą szybko ustalili tożsamość sprawców napadu. Ustalili również, że mogą się oni poruszać białym, osobowym fiatem.
Funkcjonariusze pojazd ten zauważyli  w Płońsku na ul. Północnej. Poruszało się nim dwóch płońszczan:  22 i 24-latek. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów.
W trakcie przeszukania auta kryminalni znaleźli telefon skradziony pokrzywdzonemu i szklaną fifkę z zawartością suszu roślinnego. Podczas badania na trzeźwość obu zatrzymanych okazało się, że są pod wpływem alkoholu, przy czym kierowca (24-latek) miał w organizmie ponad 0,5 promila. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że nie posiada uprawień do kierowania pojazdami.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania rozboju i udzielania środków odurzających. Grozi im za to do 12 lat pozbawienia wolności. Kierowcy natomiast przedstawiono również zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Wobec obu mężczyzn, decyzją sądu na wniosek prokuratora, zastosowany został tymczasowy, 3 miesięczny areszt.

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe