Międzynarodowy Transport Zwłok – co to takiego? Co robić, gdy chcemy sprowadzić zwłoki bliskiej osoby z innego kraju?


Międzynarodowy Transport Zwłok – co to takiego? Co robić, gdy chcemy sprowadzić zwłoki bliskiej osoby z innego kraju?

Są sytuacje w życiu, gdy naprawdę nie wiemy, co robić. Tak jest między innymi wtedy, gdy nasza bliska osoba umiera w innym kraju. Można powiedzieć, że to zdarzenie, które przydarza się raz w życiu, lecz mimo to jest strasznie stresujące. Jak w tej sytuacji działać?

O jakich regulacjach i procedurach trzeba pamiętać?

Międzynarodowy transport zwłok wiąże się z wieloma ważnymi regulacjami i procedurami, jakie trzeba wziąć pod uwagę. Tym bardziej że każdy kraj ma swoje przepisy, które odnoszą się do importu oraz eksportu zwłok. Obejmują dokumentację, zgody i raporty medyczne. Samodzielnie możemy mieć problem, by to zrozumieć i sobie z nimi poradzić, dlatego też rekomendujemy współpracę z podmiotem zajmujących się tym zagadnieniem. Polecamy szczególnie https://www.funeral.com.pl

Kwestie logistyczne i techniczne – wyjaśnienie

Żeby sprowadzić zwłoki z innego kraju, potrzeba dokładnie zaplanować wszelkie kwestie dotyczące logistyki. Po pierwsze, musimy ustalić, jakie zostaną zastosowane metody konserwacji i zamrażania zwłok, aby przetrwały tę podróż bez narażenia ich na rozkład. W dalszej kolejności trzeba dobrać odpowiednie środki transportu typu specjalistyczne kontenery, w których umieszczone będzie ciało. Niezwykle istotne jest również zapewnienie niezawodnej sieci logistycznej, dzięki czemu uda się załatwić wszelkie formalności celne, kontrole graniczne oraz skoordynować odbiór/dostawę zwłok do miejsca przeznaczenia. 

A co z emocjami i etyką?

Mówimy tu ciągle o kwestiach prawnych, lecz nie można zapominać o tym, z jakimi trudnościami emocjonalnymi wiąże się sprowadzenie ciała bliskiej osoby. To ogromne wyzwanie dla rodziny zmarłego, ale też dla personelu, który jest zaangażowany w cały proces międzynarodowego transportu zwłok. Wynajęta do tego firma musi więc potrafić w sposób jak najbardziej godny podejść do tematu, uwzględniając potrzeby emocjonalne rodziny. To samo powiemy o przestrzeganiu zasad etycznych. 

Omówiliśmy najważniejsze kwestie związane z międzynarodowym transportem zwłok, żeby mieli Państwo wiedzę i świadomość tego, co robić w takiej sytuacji. Niemniej, nikomu nie życzymy tak traumatycznych doświadczeń.


Oceń: Międzynarodowy Transport Zwłok – co to takiego? Co robić, gdy chcemy sprowadzić zwłoki bliskiej osoby z innego kraju?

Średnia ocena:4.77 Liczba ocen:15