Jaki kolor pasuje do pomarańczowego?

Gdy przychodzi czas na wybór koloru do domu lub biura, chcesz wybrać taki, który będzie uzupełniał otoczenie. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest rozważenie koloru pomarańczowego. Na szczęście istnieje wiele różnych odcieni i kolorów, z których możesz wybierać, aby mieć pewność, że znajdziesz idealny odcień.

Biały

Jeśli szukasz energicznego i jasnego schematu kolorów, rozważ pomarańczowy. Ten odważny odcień nie tylko rzuca się w oczy i przyciąga wzrok, ale jest też funkcjonalny. Pomarańczowy jest idealny zarówno do pokojów dziecięcych, jak i do żłobków, ponieważ jest zarówno jasny, jak i pocieszający.

Użycie pomarańczowego w pokoju może być subtelne, na przykład za pomocą małej ściany akcentowej lub poduszek. Może też być odważne, jak na przykład kanapa w kolorze palonego pomarańczu. Taka kombinacja nada przestrzeni poczucie ciepła i energii.

Choć biały jest świetnym uzupełnieniem każdego koloru, nie jest najlepszym kolorem do łączenia z pomarańczowym. Aby uzyskać bardziej zrównoważony wygląd, wybierz granatowe tło. Nie bój się też łączyć jej z innymi kolorami. Odważny, wzorzysty dywanik lub złote ozdoby na ścianach dodadzą odpowiedniej dawki energii.

Zielona limonka

Zielona limonka to żywy kolor, który ma działanie odświeżające i rewitalizujące. Jest to również jasny, cytrynowy odcień, który może dodać wigoru neutralnemu schematowi kolorów. Możesz znaleźć limonkę w różnych odcieniach, od żółtego po niebieski.

Jeśli chcesz stworzyć kolorowe, żywe otoczenie, możesz połączyć limonkę z pomarańczą. Te dwa kolory kojarzą się z tropikalnym klimatem i możesz je wykorzystać do stworzenia świątecznej, świetlistej atmosfery w swoim domu.

Limonka i pomarańczowy świetnie wyglądają razem, ale można je też łączyć z innymi kolorami, aby uzyskać różnorodny wygląd. Szczególnie olśniewająco wyglądają w połączeniu z ciemniejszymi odcieniami tego samego koloru.

Metalik

Najnowszą, najbardziej błyszczącą i najfajniejszą rzeczą w świecie mody jest odzież metaliczna. Noszenie metalicznych dodatków – w szczególności odpowiedniego rodzaju metalicznej kurtki, metalicznej sukienki lub pary metalicznych butów – dodaje blasku każdemu zestawowi. A najlepsze jest to, że nie ogranicza się to do strojów wieczorowych. Metaliczny styl można nosić na wiele sposobów, od codziennego dojeżdżania do pracy po specjalne okazje.

Najbardziej odpowiednim kolorem metalicznym będzie brąz lub nikiel. Chociaż oba te metale są dość ciemne, dobry kolor metaliczny powinien mieć nieco jaśniejszy odcień. Dobrze jest też unikać mieszania dwóch różnych metali, ponieważ jest to kłopotliwe w czyszczeniu.

Złoto

Możesz wykorzystać złoto w swoim domu na wiele sposobów. Od malowania po dekorowanie wnętrz, złoto może dodać bogactwa i ciepła do Twojej przestrzeni. Może jednak również wysyłać komunikat o arogancji. Z tego powodu ważne jest dobranie odpowiedniej palety kolorów do pomieszczenia.

Pomarańczowy i złoty mogą stworzyć stylowy i żywy schemat kolorystyczny. Są to kolory uzupełniające, ale niekoniecznie w tej kolejności.

Jeżeli chcesz zrobić odważne zestawienie, połączenie pomarańczowego i złotego jest dobrym pomysłem. Możesz uzyskać dramatyczny punkt centralny, akcentując kanapę lub krzesło kawałkiem tapicerki w tej kombinacji. Złoto-pomarańczowa kanapa będzie świetnie wyglądać na neutralnym tle i może przywoływać na myśl tropikalne klimaty.

Szary

Mimo że jest wiele kolorów do wyboru, ważne jest, aby zrozumieć, jak szary może uzupełniać pomarańczowy. Ta kombinacja kolorów może stworzyć przyjazną, uspokajającą atmosferę. Szary ma wizualną fakturę i dobrze współgra z różnymi odcieniami, od chłodnych po ciepłe.

Aby uzyskać bardziej wyrafinowany wygląd, możesz rozważyć dodanie odrobiny pomarańczowego. Możesz to zrobić za pomocą dywanu, ściany, kolorowej poduszki lub mebli.

Pomarańczowy jest jednym z najbardziej ekscytujących kolorów, z którymi można pracować. Pop pomarańczowy doda trochę zainteresowania do współczesnej łazienki, podczas gdy rozproszenie tego koloru może zdziałać cuda w surowym mudroomie.

Neon

Jeśli szukasz odważnych kolorów do swoich projektów, powinieneś rozważyć wybór kolorów neonowych. Neonowe kolory są bardzo jasne, żywe i nasycone. Nie są one zazwyczaj spotykane w przyrodzie. Można je jednak znaleźć w ubraniach, pracach plastycznych i oznakowaniu.

Choć większość ludzi uważa, że kolory neonowe są tandetne, mogą one być bardzo efektowne i przyciągać wzrok. Kolory te można wykorzystać do stworzenia efektu psychodelicznego. W rezultacie są bardzo popularne wśród projektantów.

Kolory neonowe mogą być tworzone przy użyciu różnych kombinacji gazów szlachetnych, które emitują różne jasne kolory, gdy są naświetlone. Niektóre z tych gazów to hel, radon i argon.

Pomarańczowy

Pomarańczowy to bogaty, ciepły kolor pomarańczowy. Świetnie wygląda w połączeniu z ciemnymi i ciepłymi neutralami, a także z szarością i czerwienią.

Kolor ten jest znany z tego, że kojarzy się z Halloween, jesiennymi liśćmi i ogniem. Kiedy jest używany w projektach, daje poczucie dumy, ciepła i ukojenia.

Znany z użycia w strojach sportowych, jest również uważany za kolor uczelniany. Uniwersytet w Teksasie i Uniwersytet w Auburn to dwa uniwersytety, które używają palonego pomarańczu jako swoich barw szkolnych.

Palony pomarańcz to kolor pomarańczowy o średniej lub ciemnej barwie z dużą ilością niebieskich podtekstów. Kod koloru Pantone to #CC5500.


Oceń: Jaki kolor pasuje do pomarańczowego?

Średnia ocena:4.98 Liczba ocen:13