Jak wybrać numer wewnętrzny?

Jeśli masz iPhone’a, to zapewne słyszałeś o możliwości dodania rozszerzenia telefonu do numeru w kontaktach. Może to być świetny sposób na ułatwienie innym kontaktu z Tobą, gdy nie możesz odebrać swojego iPhone’a o określonej godzinie. Ale czy wiesz, że możesz wybrać numer wewnętrzny także w telefonie stacjonarnym?

Dodaj numer wewnętrzny do numeru w Kontaktach

Jeśli regularnie korzystasz z numerów wewnętrznych, powinieneś dowiedzieć się, jak je wybierać na swoim iPhonie. Numery wewnętrzne świetnie sprawdzają się w podróży, gdy musisz zadzwonić do wielu osób lub gdy musisz skorzystać z dostępu do poczty głosowej. Dzięki nim unikniesz też czekania na długie automatyczne menu.

Do swojego numeru telefonu możesz dodać rozszerzenia, tworząc nowe kontakty. Następnie możesz użyć przycisku wstrzymania lub dodania, aby wprowadzić rozszerzenie. Dodając numer wewnętrzny, musisz wstawić średnik, a następnie wpisać numer wewnętrzny. Następnie możesz nacisnąć ikonę Wyślij lub przycisk Zapisz.

Aby dodać rozszerzenie do kontaktu, musisz otworzyć aplikację Kontakty w swoim telefonie iPhone. Jest ona podobna do aplikacji Telefon. Po otwarciu aplikacji musisz znaleźć opcję Kontakty i stuknąć ją. Następnie musisz wybrać kontakt.

Po wybraniu kontaktu zobaczysz listę informacji o nim. Z tego miejsca możesz edytować kontakt. Możesz zmienić nazwę, adres i inne informacje.

Oprócz aplikacji Kontakty możesz także dodawać rozszerzenia do Książki adresowej na Macu. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz jednak zsynchronizować iPhone’a z komputerem Mac.

Dodawanie rozszerzenia do numeru telefonu w telefonie iPhone

Wybieranie rozszerzenia do numeru telefonu w telefonie iPhone może bardzo ułatwić życie. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o tym procesie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym procesie.

Po pierwsze, musisz otworzyć aplikację Telefon. Aby to zrobić, stuknij zielony przycisk połączenia. Pojawi się menu z opcjami wybierania numeru wewnętrznego. Jeśli chcesz pominąć automatyczne menu, użyj opcji „Wstrzymaj”.

Możesz również dodać dodatkową pauzę przed wybraniem numeru wewnętrznego. Ta pauza może być dłuższa niż dwie sekundy.

Następnie możesz wpisać przecinek lub średnik (;). Przecinek będzie instrukcją dla telefonu, aby wybrał numer wewnętrzny. Gdy to zrobisz, możesz wpisać numer wewnętrzny. Gotowe zapisze zmiany.

Na koniec rozszerzenia możesz dodać kilka przecinków lub znak funta (#), aby przedłużyć pauzę. Może to być przydatne, jeśli dzwonisz do kogoś, kto nie ma poczty głosowej.

Dodanie rozszerzenia do numeru telefonu na iPadzie lub Androidzie jest podobne. Istnieją również sposoby automatycznego wybierania numeru wewnętrznego, ale różnią się one w zależności od aplikacji Telefon, której używasz. W przypadku iPhone’a możesz wybierać ręcznie lub edytować kontakt, aby automatycznie wybierał numer wewnętrzny.

Wybieranie numeru wewnętrznego w telefonie stacjonarnym

Jeśli korzystasz z telefonu stacjonarnego, możesz potrzebować informacji, jak wybrać numer wewnętrzny. Są one często używane do łączenia rozmówców z różnymi działami w dużych firmach. Wybierając numer wewnętrzny, oszczędzasz także energię i czas.

Najłatwiejszym sposobem wybierania numeru wewnętrznego jest korzystanie z interaktywnego menu głosowego. Wiele nowoczesnych telefonów ma taką funkcję. Poprowadzi Cię ona przez cały proces i skieruje do odpowiedniego biura.

Numer jest zwykle podany w nawiasach lub na rozwijanej liście. Zazwyczaj możesz zastąpić kilka ostatnich cyfr swojego głównego numeru numerem wewnętrznym. Niektóre telefony automatycznie dodają numer wewnętrzny, gdy podnosisz słuchawkę.

Inne systemy telefoniczne wymagają, abyś poczekał na odtworzenie menu. Po odczekaniu, możesz wpisać numer wewnętrzny. Pamiętaj, aby w numerze użyć przecinka, ponieważ skróci to czas oczekiwania.

Inną możliwością jest użycie symbolu „pauzy”. Doda on dwusekundową pauzę do Twojego numeru.

Możesz również dodać symbol „czekaj” do swojego numeru wewnętrznego. W ten sposób telefon będzie wstrzymany do czasu, aż osoba, do której dzwonisz, odbierze. Jeśli osoba, do której dzwonisz, nie ma poczty głosowej, będzie to dobry wskaźnik.

Oceń artykuł: Jak wybrać numer wewnętrzny?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5