Chiński kalendarz płci czy się sprawdza?


Chiński kalendarz płci czy się sprawdza?

Chiński kalendarz płci nie jest nowym pomysłem. Istnieje od dawna i wiele osób w niego wierzy. Ale czy rzeczywiście działa?

Yin-Yang

Chiński kalendarz płci opiera się na tradycyjnych chińskich wierzeniach. Jest to system przewidywania płci dziecka oparty na cyklach księżycowych. Dodatkowo wykorzystuje księżycowy miesiąc poczęcia. Uważa się, że kalendarz ten jest do pewnego stopnia dokładny.

Według chińskiej filozofii yin-yang jest integralną częścią kosmogonii. Uważa się, że płcie są nierozerwalnie związane z siłami yin i yang. Siły te są związane z żywiołami ognia, drewna, wody i ziemi.

Obu konfucjańskie i daoistyczne tradycje myślowe zajmują przeciwstawne stanowiska w sprawie koncepcji płci. Dynamika yin-yang tych dwóch koncepcji została przedstawiona jako hierarchiczna. Niemniej jednak komplementarne rozumienie yin i yang pozostaje kluczowym czynnikiem w analizie chińskich koncepcji płci.

Chiński kalendarz płci opiera się na księżycowym miesiącu poczęcia. Miesiąc urodzenia, miesiąc poczęcia i księżycowy wiek matki w momencie poczęcia są wykorzystywane do przewidywania płci dziecka.

Pięć elementów

Jeśli chodzi o określenie płci dziecka, chiński kalendarz płci jest starożytną chińską techniką często wykorzystywaną przez przyszłe matki. Chociaż dokładność tej metody może być różna, nie jest ona tak niezawodna jak kalendarz gregoriański czy badanie USG.

Chiński kalendarz płci to stara i prosta technika, która wykorzystuje miesiąc księżycowy do określenia płci dziecka. Polega ona na dodaniu 14 dni do ostatniej miesiączki kobiety, aby znaleźć dzień poczęcia.

Ta starożytna technika ma wiele twierdzeń dotyczących jej dokładności, ale nie ma zbyt wielu dowodów naukowych na poparcie któregokolwiek z nich. W związku z tym wielu rodziców sięga po chiński kalendarz płci, ponieważ chcą jak najszybciej poznać płeć swojego dziecka.

Wydaje się, że najwcześniejsza dynastia w Chinach rozpoczęła się około 2070 roku p.n.e., więc chiński kalendarz płci mógł być używany od tysięcy lat. Niektórzy twierdzą, że jego dokładność wynosi tylko 5%, inni zaś, że aż 90%.

Czas

Jeśli jesteś matką po raz pierwszy lub spodziewasz się dziecka, możesz chcieć jak najszybciej poznać płeć swojego dziecka. Może Ci w tym pomóc chiński kalendarz płci. System ten opiera się na cyklach księżycowych i wieku matki w momencie poczęcia. Jednak jest on dokładny tylko w połowie przypadków.

W przeciwieństwie do innych mało zaawansowanych metod, chiński kalendarz płci może być używany w dowolnym momencie ciąży. Możesz więc sprawdzić wyniki, kiedy tylko zechcesz. Jest to również zabawny i rozrywkowy sposób na określenie płci.

Chiński kalendarz płci działa poprzez obliczenie płci dziecka na podstawie wieku księżycowego matki w momencie poczęcia. To może być trudne, ponieważ nie jest oparte na kalendarzu gregoriańskim. Możesz użyć kalkulatora, aby przeliczyć wiek gregoriański na chiński wiek księżycowy.

Większość przyszłych rodziców chce poznać płeć swojego dziecka jak najwcześniej. Niektórzy z nich próbowali nawet różnych pokarmów lub pozycji, aby określić płeć swoich przyszłych dzieci. W rzeczywistości badania ultrasonograficzne mogą dokładnie przewidzieć płeć w około 90 procentach przypadków.

Majowy wskaźnik płci

Majowy wskaźnik płci to rodzaj wykresu, który pomaga kobiecie określić płeć jej nienarodzonego dziecka. Idea tego narzędzia jest zakorzeniona w wierzeniach astronomicznych i kulturowych. Mówi się, że został wynaleziony przez Majów, cywilizację zamieszkującą południowy Meksyk i północne Belize.

Wiele par, zwłaszcza tych, które chcą wpłynąć na płeć swojego dziecka, polega na tej metodzie. W rzeczywistości wielu astrologów przysięga na jej dokładność. Jednak badania naukowe nie przyniosły ostatecznych wniosków na temat skuteczności metod przewidywania płci Majów.

Chociaż jest to zabawny sposób na odgadnięcie, jakie będzie twoje dziecko, nie jest tak wiarygodny jak badania lekarskie czy ultrasonograficzne. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że twoja prognoza płci jest trafna. Po pierwsze, spróbuj rejestrować temperaturę swojego ciała. Jeśli nosisz w sobie chłopca, zawieś nad brzuchem obrączkę.


Oceń: Chiński kalendarz płci czy się sprawdza?

Średnia ocena:4.53 Liczba ocen:16