Jak usunąć żywicę z ubrania?

Jeśli zastanawiałeś się, jak usunąć żywicę z ubrań, to trafiłeś we właściwe miejsce. Znajdziesz tu kilka sposobów, które pomogą Ci wykonać to zadanie, ale pamiętaj, że powinieneś stosować tylko te metody, które na pewno Ci się udadzą.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest świetnym środkiem czyszczącym i może być używana do usuwania żywicy z ubrań. Jest to dość łatwe zadanie, jeśli wiesz, co robisz.

Gęsta pasta z sody oczyszczonej i wody załatwi sprawę. Nałóż mieszankę na plamę i delikatnie pocieraj. Rezultaty zobaczysz po około godzinie. Po usunięciu plamy upierz ubranie ręcznie.

Sody oczyszczonej możesz użyć nawet do czyszczenia piekarnika. Można jej użyć do wyszorowania otworów palnika.

Inną przydatną wskazówką jest wlanie octu do pralki. Ocet jest środkiem odkażającym i ma właściwości przeciwgrzybiczne. Jeśli masz na rękach żywicę epoksydową, ocet może zdziałać cuda.

Choć soda oczyszczona nie wyczyści twoich ubrań tak, jak stara, dobra pralka, może być użytecznym środkiem czyszczącym. Żywicę można również usunąć, mocząc ubranie w occie.

Środek do usuwania żywicy firmy Bud

Istnieje wiele metod, których możesz użyć, aby usunąć żywicę z ubrania. Możesz wypróbować bardziej specjalistyczny produkt, taki jak Bud’s Resin Remover. Ten produkt został stworzony do usuwania plam z żywicy z chwastów przy jednoczesnej redukcji odpadów i zapachu. Jest wykonany z organicznych składników, które są bezpieczne dla Twojej skóry i odzieży.

Zmywacz do żywicy Bud’s Resin Remover to dobry wybór, ponieważ ma następujące cechy: – nie zawiera alkoholu. – nawilża i koi Twoją skórę, minimalizując ryzyko wystąpienia poważnych poparzeń lub wysypki. – jest łatwy do zastosowania. Za pomocą szmatki lub gąbki możesz wetrzeć preparat w plamę z żywicy i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, jednocześnie usuwając plamę.

Rozcieńczalniki do farb

Rozcieńczalnik do farb to substancja chemiczna używana do rozcieńczania farb, lakierów i innych powłok. Większość z nich jest produkowana na bazie spirytusu mineralnego. Używa się ich również jako rozpuszczalnika do czyszczenia i odtłuszczania. Niektóre z nich są specjalnie stworzone do rozcieńczania produktów na bazie oleju, inne są bezzapachowe.

Rozcieńczalniki do farb są również używane jako środek do czyszczenia pędzli i akcesoriów. Rozcieńczalniki te mogą być stworzone z materiałów organicznych lub spirytusu mineralnego.

Eco-Solve to bezzapachowy rozcieńczalnik do farb, który jest naturalną alternatywą. Jest w 100% nietoksyczny i bezpieczny dla alergików. Rozcieńczalnik ten jest idealny do malowania, szkliwienia i czyszczenia pędzli. Można go mieszać z innymi farbami i rozpuszczalnikami Eco-House.

Naturalny Rozpuszczalnik Terpenów Pomarańczowych jest rozpuszczalnikiem mieszalnym z wodą, który rozpuszcza stwardniałą żywicę damarową. Głównymi składnikami są linalool i 1,8-kineol. Podczas stosowania tego rozcieńczalnika zaleca się używanie go w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Oliwa z oliwek

Usuwanie żywicy z ubrań nie jest sprawą banalną. Potrzebujesz trochę wiedzy, żeby to zrobić.

Najlepszym rozwiązaniem jest oliwa z oliwek, która posmaruje plamę i zmiękczy ją. Można ją nakładać bezpośrednio na skórę lub wcierać. To może być dobry początek usuwania plamy.

Oprócz oliwy z oliwek jest jeszcze kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, żeby usunąć żywicę z ubrania. Użycie odrobiny ciepła może być bardzo skuteczne. Ale musisz być ostrożny. Jeśli użyjesz zbyt wysokiej temperatury, możesz skończyć ze śladami po oparzeniach.

Inne sztuczki to użycie suszarki do włosów w ruchu okrężnym. Pomoże to utrzymać plamę w ruchu i ułatwi jej usunięcie.

Białko jajka

Jeśli chcesz usunąć plamy z ubrań z wełny lub jedwabiu, musisz wiedzieć, jak usunąć żywicę z białek jaj. Jaja zawierają białko zwane lizozymem, które jest silnym białkiem zasadowym. Białko to ma wysoką stabilność termiczną i jest w stanie zniszczyć żywicę chitynową. Lizozym można oddzielić od białka jaj i wykorzystać jako białko w przemyśle spożywczym.

Lizozym jest białkiem z czterema mostkami disulfidowymi. Czasami występuje w postaci dimeru. Lizozym niszczy żywicę chitynową poprzez hydrolizę reszt N-acetylo-D-glikozaminowych.

Używanie białek jaj jako środka klarującego jest znane od wieków. Jest ono powszechnie stosowane w cierpkich winach czerwonych. W porównaniu z innymi środkami klarującymi jest łagodniejsze dla wina.

Gdy białka jaj dodawane są do wina, wiążą się z taninami poprzez ładunek elektryczny. Jednak zbyt duża ilość tanin może sprawić, że wino będzie gorzkie. Dodanie cukru w początkowej fazie pomaga wzmocnić wiązania chemiczne.


Oceń: Jak usunąć żywicę z ubrania?

Średnia ocena:4.85 Liczba ocen:25